• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5984-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی:

جلوي تعطيلي واحدهاي توليدي و صنعتي فعال داراي اشتغال را خواهيم گرفت

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: حمايت از توليد داخلي و كالاي ايراني موجب رونق سرمايه گذاري و اشتغال و در نهايت رفع بيكاري در استان مي شود؛ كه اين امر نقش بسزايي در كاهش بسياري از تخلفات و آسيب هاي اجتماعي دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومي دادگستري خراسان شمالي، حجت الاسلام و المسلمين اسدالله جعفري با حضور درجمع صنعتگران، كارآفرينان و توليدكنندگان واحدهاي شهرك صنعتي شماره يك بجنورد اظهار کرد: مسئولين استاني وظيفه دارند ضمن حمايت از واحدهاي توليدي و صنعتي، فضا را براي جذب سرمايه گذار، ايجاد واحدهاي توليدي و نيز توليد كالاي باكيفيت فراهم کنند.

وی با تاكيد بر رونق كارآفريني و ترويج فرهنگ استفاده از توليدات داخلي، ايجاد اشتغال را يكي از اولويت هاي اوليه زندگي مردم دانست و يادآور شد : اگرچه اشتغال تنها دليل وقوع آسيب هاي اجتماعي نيست، ليكن بخشي از آسيب هاي اجتماعي ، نتيجه بيكاري و عدم اشتغال است و با ايجاد اشتغال و تامين زندگي مردم در حد كفاف مي توان باعث كاهش آسيب هاي اجتماعي شد.

وي پيگيري و حمايت قضايي از سرمايه گذاري، توليد ملي و اشتغال در راستاي منويات مقام معظم رهبري و تاكيد رياست محترم قوه قضائيه را از جمله سياست هاي راهبردي دادگستري استان عنوان کرد و افزود: حضور ميداني و بازديد مسئولان و مديران قضايي از واحدهاي توليدي و صنعتي باهدف شنيدن سخنان مديران توليد، بررسي مشكلات، شناخت موانع توليد در كنار ارائه مشاوره هاي حقوقي به صنعتگران مي تواند نقش موثر و مفيدي در جهت رفع چالش هاي اشتغال و صنعت استان و تسهيل و روان سازي امور مربوط به آن داشته باشد.

رئيس كل دادگستري استان باتوجه به نامگذاري سال 1397از سوي مقام معظم رهبري به نام حمايت از كالاي ايراني، تنها راه مقابله با تحريم را عملياتي شدن اقتصاد مقاومتي و گسترش اشتغال بر مبناي اتكا به توليد داخلي مطرح نموده و گفت: همه قواي سه گانه مي بايست در راستاي تحقق ايده و منويات مقام معظم رهبري گام بردارند.

حجت الاسلام و المسلمين جعفري در پايان سخنان خود، ايجاد امنيت در حوزه توليد استان را از جمله وظايف دستگاه قضايي استان دانست و گفت: جلوي تعطيلي واحدهاي توليدي و صنعتي فعال داراي اشتغال را خواهيم گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: