• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کمک ۲,۷میلیارد تومانی مردم گرمه به محرومان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد گرمه گفت: سال گذشته مردم گرمه در قالب طرح‌های مختلف دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به کمیته امداد این شهرستان کمک کردند که این مبالغ صرف امور نیازمندان شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی، قاسمعلی حمیدی با اعلام اینکه مردم این شهرستان دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در سال گذشته به نیازمندان تحت حمایت این نهاد کمک کردند، گفت: این کمک‌ها در قالب صدقات، زکات، طرح‌های اکرام ایتام و محسنین و سایر طرح‌های مشارکتی به نیازمندان اهداشده است.

حمیدی بابیان اینکه این کمک‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است، تأکید کرد: کمک‌های مردمی به کمیته امداد شهرستان گرمه بر اساس نیت خیران در بخش‌های درمان، مسکن، جهیزیه، تحصیل و اشتغال مددجویان هزینه شده است.

 بابیان اینکه مردم نیکوکار این شهرستان در سال گذشته ۴۸۰ میلیون تومان زکات مستحبی و واجب پرداخت کردند، افزود: با توجه به خشک‌سالی حاکم در این شهرستان میزان زکات اهدایی نسبت به سال قبل چهار درصد کاهش داشته است.

وی همچنین یادآور شد: مردم سخاوتمند شهرستان گرمه ۲۰۰ میلیون تومان نیز در قالب طرح صدقات به محرومان کمک کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد گرمه در ادامه کمک‌های حامیان در دو طرح محسنین و اکرام ایتام را نیز ۷۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این کمک‌های به‌صورت نقدی و کالا به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت این نهاد اهداشده است که در این بخش نیز شاهد رشد هفت‌درصدی کمک‌ها هستیم.

حمیدی تأکید کرد: طبق برنامه‌های سال ۹۷ قرار است بخشی از کمک‌های حامیان برای ساخت مسکن خانوارهای دارای یتیم تحت حمایت این نهاد هزینه شود.

وی بابیان اینکه کمیته امداد این شهرستان به دنبال توسعه نرم‌افزارهای الکترونیکی برای پرداخت کمک‌هاست، تأکید کرد: برای رسیدن به این اهداف از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای آسان پرداخت استفاده می‌کند تا مردم به‌راحتی بتوانند کمک‌های خود را به کمیته امداد این شهرستان اهدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: