• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5214-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

خلع ید متخلفین و بازگشت 2.20 هکتار از اراضی ملی در خراسان شمالی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی گفت: طی اقدامی هماهنگ و قاطعانه، 2.20هکتار از اراضی مورد تصرف متخلفین، به بیت المال بازگردانده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل خراسان شمالی، مسلم محمدیاران با اشاره به سیاست دستگاه قضایی استان در حفظ حقوق بیت المال، اظهارکرد: طی هماهنگی به عمل آمده در یوم جاری تعداد 17 قطعه از اراضی واقع در محدوده موسوم به تخت میرزا به مساحت بالغ بر 2.20هکتار، که بخش عمده آن جزء اراضی ملی و مابقی از اراضی اختلافی میان اهالی آن منطقه است، در اقدامی قاطعانه از تصرف متعرضین به اراضی ملی و منابع طبیعی خارج و به بیت المال بازگردانده شد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای حفظ حقوق عامه و نیز حراست و حفاظت از حقوق بیت المال و به منظور پیشگیری از تداوم نزاع های دسته جمعی که در گذشته درخصوص این اراضی به وقوع پیوسته، صورت گرفته است.

وی ضمن بیان خبر بازداشت سه نفر و تشکیل پرونده قضایی برای آنها در این خصوص، تشریح کرد: اراضی موسوم به تخت میرزا در محدوده جغرافیایی سه شهرستان بجنورد، اسفراین و شیروان واقع شده است که از سالیان دور به جهت تصرفاتی که از سوی تعداد محدودی از متخلفین در این اراضی صورت گرفته ، منشا نزاع و درگیری های بسیاری بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ضمن هشدار جدی به متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی در کل استان، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در حراست و حفاظت از حقوق عامه و نیز حقوق بیت المال ، بدون ذره ای مماشات با متخلفین برخورد قانونی و قاطعانه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: