• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

ریشه بیشتر آسیب های اجتماعی، تبعیض و رانت است

استاندار خراسان شمالی ریشه بیشتر آسیب های اجتماعی را، تبعیض و رانت عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در همایش آسیب های اجتماعی استان در سالن بصریت دانشگاه پیام نور بجنورد اظهار کرد: در مجلس اخیرا مطرح شده صدها هزار میلیارد تومان گم شده که تکلیفش مشخص نیست و بعد فردی که از روی فقر در مشهد شیرخشک دزدیده را محکوم می کنند که این نشان از بی عدالتی است.

وی با تاکید بر اینکه نفس عمل دزدی ناپسند است و کسی این معضل را تایید و از آن دفاع نمی کند، ادامه داد: باید جلوی تبعیض و رانت در کشور گرفته شود تا یک عده غنی و یکسری افراد مجبور به دزدی و آسیب نشوند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه بعد از انقلاب صنعتی نوع آسیب ها متفاوت شد، ادامه داد: آسیب ها از شرایط فردی به اجتماعی تبدیل شده و معضل طلاق، اعتیاد و غیره در حال از بین بردن جوامع است.

صالحی تاکید کرد: امروز فقر اقتصادی قابل تحمل اما فقر فرهنگی که پایه آسیب های اجتماعی است باید ریشه کن شود.

وی به آسیب های مطرح شده در مورد فضای مجازی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه چرا مدام این محیط را به عنوان آسیب و یک خطر مطرح می کنند، خاطرنشان کرد: چرا نباید به عنوان یک فرصت، پایگاه علمی، محکم کردن وابستگی های خانوادگی و غیره از این محیط یاد شود.

وی خواستار تبلیغ کارکردهای مثبت فضای مجازی و محاسن آن شد و افزود: اساتید، دانشجویان و اصحاب علم  اندیشه همت کنند و خانواده ها را با محاسن اینترنت و فناوری نوین آشنا کنند.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه همراه نسل جوان حرکت کنیم، تصریح کرد: فضای به اصطلاح مجازی، فضای آگاه سازی، تعامل، استفاده از فناوری روز و فرصتی برای ارتباطات زنده جوامع بشری است.

صالحی آسیب های اجتماعی را به مانند دانه های تسبیحی دانست که تا نخ نباشد، این دانه ها کاربردی ندارند.

وی یادآور شد: انسان همان نخی است که اگر اصلاح شود، آسیب اجتماعی نیز به وقوع نمی پیوندد.

وی با بیان اینکه باید تقویت فرد را ملاک عمل خود قرار داده و به دنبال مصونیت سازی باشیم، نه ممنوعیت زایی، اضافه کرد: جدل با نسل جوان راه به جایی نمی برد و باید به دنبال تسهیل امور باشیم نه تحقیر و تهدید و منع.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه در یک تحقیق علمی لزوما محقق نباید به جواب مثبت دست یابد، تصریح کرد: نا امیدی آفت تحقیق است و باید همایش های علمی و تحقیقاتی که در زمینه های مختلف اجتماعی انجام می شود را قدر بدانیم.

صالحی به حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی برای جلوگیری از انحراف مجدد آن ها اشاره کرد و یادآور شد: در مصوبات دولتی تصریح شده که اولویت در حمایت از کالای داخلی با تولیدی هایی باشد که افراد آسیب دیده اجتماع را در مجموعه خود به کار گرفته اند.

وی ادامه داد: افراد آسیب دیده به سختی از سوی جامعه پذیرش می شوند و برای انحراف مجدد آن ها باید فرصت داده شود و در این راستا از مجموعه واحدهای تولیدی که این افراد را به کار گماشته اند، قدردانی می کنیم.

به گزارش ایسنا در این همایش با حضور استاندار، رئیس دانشگاه پیام نور استان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری و معاونت پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری خراسان شمالی، از مقاله نویسان برتر در حوزه آسیب های اجتماعی قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: