• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6414-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

اهمیت استفاده از نخ دندان به منظور پیشگیری از پوسیدگی دندانی

مدیرگروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: استفاده از نخ دندان در کنار مسواک زدن بسیار ضرورت دارد تا از پوسیدگی دندانی بطور کامل پیشگیری شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر جمشید ربانی بیان کرد : مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در طول روز بسیار مهم است، با غذا خوردن خرده های مواد غذایی در سطوح بین دندانی می مانند که تنها با مسواک زدن به طور کامل پاکسازی انجام نمی شود بنابراین استفاده از نخ دندان بسیار ضرورت دارد تا از پوسیدگی دندان پیشگیری شود.

وی تصریح کرد: پوسیدگی دندان یکی از مشکلات دندانی می باشد که اگر جدی گرفته نشود سبب آسیب جدی به دندان ها می شود، علت پوسیدگی دندان میکروب ها و باکتری های دهان است که با مواد غذایی در دهان ترکیب و باعث تولید اسید و از بین رفتن مواد معدنی مینای دندان و ایجاد پوسیگی خواهد شد .

این مسئول با اشاره به اینکه باکتری ها همیشه در محیط دهان حضور دارند، افزود : این باکتری ها و میکروب روی غذا جمع می شوند و پلاک میکروبی که لایه ای بی رنگ و چسبنده است ایجاد می شود که موجب پوسیدگی دندان خواهد شد و  این پلاک میکروبی فقط با مسواک و نخ دندان از بین می رود .

وی با بیان اینکه پوسیدگی جزئی و سطحی به مرور تبدیل به پوسیدگی عمقی می شوند یادآور شد: استفاده از دهان شویه فلوراید و وارنیش فلوراید سالی دوبار  تا 14 سالگی باعث مقاوم سازی و استحکام بیشتر دندانها می شود و هر 6 ماه یک بار یا حداقل هر یکسال  یکبار چکاب دندان توسط دندانپزشک برای سلامت بیشتر دندان ها و پیشگیری از پوسیدگی توصیه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: