• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-686-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

نیکوکاران برای ریشه‌کنی بی‌سوادی ورود یابند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: نیکوکاران برای ریشه‌کنی بی‌سوادی ورود یابند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمود ثمینی در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اظهار کرد: کاهش آمار بی‌سوادی از دغدغه‌های جدی است و نباید همچنان شاهد آمار بی‌سوادی باشیم بنابراین باید در این مسیر از کمک های خیران و دستگاه های اجرایی مسئول بهره‌مند شد.

وی  افزود: با توجه به اهمیت سوادآموزی و ریشه کنی بیسوادی، برنامه ها و اقدامات خوبی در سال های اخیر انجام شده و درصد باسوادی گروه هدف استان 92.85درصد است و تعداد افراد بیسواد نیز 39 هزار و 216 نفر اعلام شده که تنها همت مضاعف دستگاه های اجرایی را برای ریشه کنی می‌طلبد.

ثمینی تاکید کرد: باید با اطلاع رسانی و آگاهی دقیق و با همکاری سازمان آمار و مدیریت و برنامه پ‌ریزی اطلاعات دقیقی از تعداد افراد بی‌سواد را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم و متناسب با آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی دولت و نظام ریشه‌کنی بیسوادی در کشور است بنابراین نباید به دست آوردن هر آماری در این حوزه را محرمانه تلقی کرد زیرا در غیر این حالت شاهد اختلاف فاحش آمارها خواهیم بود.

ثمینی با بیان این‌که کاهش آمار بیسوادی را باید به طور جدی مورد پیگیری قرار داد، افزود:  علاوه بر کمک دستگاه های اجرایی و خیران، صداوسیما با تولید برنامه های مناسب نیز می تواند در این راه کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: