• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1190-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

/گزارش/
کسبه خیابان نواب اسفراین لای چرخ سنگفرش های شهرداری له می شوند

اسفراین یکی از شهرستان های قدیمی استان خراسان شمالی است که دارای محله و خیابان های قدیمی است و خیابان نواب صفوی یکی از این خیابان هاست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در این خیابان تعداد زیادی از کسبه مشغول به کار هستند که انجام برخی از امور همچون فروش لوازم خانگی، لوازم چوبی و ... از رونق خاصی برخوردار است.

اما چند ماهی است که عملیات عمرانی شهرداری این شهر موجب کساد شدن کسب و کار این افراد شده حتی سبب شده تا تعدادی از کسبه دست از کار بکشند.

با اقدام زیباسازی شهرداری حدود 12 کسبه تعطیل شدند

هوشمند یکی از کسبه هایی است که در این خیابان مشغول فروش لوازم خانگی است در گفت و گو با ایسنا، گفت: شهرداری اسفراین از چند ماه گذشته اقدام به سنگ فرش کردن خیابان نواب صفوی کرده و بعد از آنکه این امر به پایان رسیده سنگ های بتنی را در ابتدا و انتهای این خیابان قرار داده است.

به گفته وی این امر شهرداری به منظور جلوگیری از تردد خودروها به داخل این خیابان بوده است.

وی افزود: این درحالیست که تردد خودروها در این خیابان یک امر ضروری است چراکه برای حمل و تخلیه لوازم خریداری و فروخته شده بزرگ نیازمند بکارگیری خودرو هستیم.

هوشمند ادامه داد: طی چند روز گذشته باید 24 دستگاه کولر را در داخل فروشگاه تخلیه می کردم که به علت وجود این مشکل مجبور شدم تا بارها را در دور میدان نواب صفوی تخلیه سپس دوباره یک موتور سه چرخ کرایه کنم و در هر بار این موتور دو کولر را به مقصد فروشگاه حمل کنم.

وی اظهار کرد: کرایه حمل باری که برای این فروشگاه همیشه 50 هزار تومان تمام می شد این مرتبه با این اقدام شهرداری 180 هزار تومان تمام شد.

وی تصریح کرد: حدود 300 کسبه در این خیابان مشغول کار هستند که به علت وجود چنین مشکلی 12 فروشگاه تعطیل شده است.

هوشمند تاکید کرد: این اقدام شهرداری نه تنها موجب ناراحتی و به دردسر افتادن کسبه شده بلکه مردم نیز به زحمت افتاده اند چراکه آن ها نیز برای جابجایی وسایل خود با مشکل مواجه شده اند.

خانواده های مستقر در خیابان نواب امکان پارک خودروهای خود را در پارکینگ ندارند

ایرانی یکی دیگر از کسبه های این خیابان در ادامه با اشاره به اینکه بارها اعتراض و ناراحتی خود را بابت این موضوع به شهرداری اعلام کرده ایم، گفت: اما پاسخ شهرداری نسبت به این موضوع این بوده که اگر این خیابان بسته باشد و تردد خودرو وجود نداشته باشد، بهتر است.

وی افزود: در این خیابان منازل مسکونی نیز وجوددارد که آن ها نیز نمی توانند خودروهای خود را وارد این خیابان برای پارک کردن در پارکینگ منازل خود، کنند.

وی ادامه داد: اگر این روند ادامه یابد تمام خودروها در خیابان های اطراف پارک می شود و فضای پارک به سختی پیدا می شود در نتیجه مردم نیز کمتر برای امر خرید به این مکان مراجعه می کنند و همین امر موجب می شود تا در آینده خیلی نزدیک فرار را بر قرار ترجیح دهیم.

شهرداری هرچه سریع تر مشکل تردد خودرو در خیابان نواب را حل کند

قدرتی یکی از شهرندان اسفراینی در ادامه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: عدم تردد خودرو در این خیابان موجب شده تا نتوانیم وسایل خریداری شده را جابجا کنیم.

وی با اشاره به اینکه از فروشگاه لوازم چوبی، تختی را خریداری کرده ام اما نمی دانم چگونه آن را تا خیابان مجاور برای بار کردن به خودرو ببرم، تصریح کرد: باید شهرداری هر چه سریع تر این مشکل را حل کنند تا شهروندان و کسبه بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند.

نمی توان به دلیل حداقل مشکلات نسبت به کل فضا و رضایت مندی مردم بی اعتنا بود

مسلم نوری شهردار اسفراین در گفت و کو با خبرنگار ایسنا، بیان کرد: خیابان نواب یکی از هسته های اولیه شهر اسفراین و بازار قدیمی این شهر است که اکنون تبدیل به پیاده راه شده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته این خیابان فاقد منظر خوب و زیبا بود، افزود: شهرداری اسفراین برای حل این مشکل اقدام به انجام فعالیت عمرانی، زیباسازی و سنگ فرش این خیابان کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از تردد خودور در این خیابان خودداری می شود، ادامه داد: اما برای حل مشکل کسبه ای که مجبور به حمل و نقل وسایل سنگین هستند، مجوز تردد موتور سه چرخ داده شده است تا از این طریق مشکل حل شود.

به گفته نوری تعداد این نوع از فروشگاه ها نیز اندک هستند و از سوی دیگر برای حل این مشکل از خیابان و کوچه های اطراف نیز راه های دسترسی ساخته شده است تا مشکلات موجود حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: