• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-986-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

به همت جهاددانشگاهی استان؛

نشست هم اندیشی "تامین اجتماعی، توسعه، عدالت و دموکراسی" در دانشگاه‌های خراسان شمالی برگزار شد

نشست هم اندیشی "تامین اجتماعی، توسعه، عدالت و دموکراسی" توسط جهاددانشگاهی خراسان شمالی در دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، دکتر رضا شاهین‌‎فر، سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی در این نشست در دانشگاه بجنورد اظهار کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال برای مخاطبان و جامعه هدف برنامه دارد.

وی با تاکید بر برنامه‌های جهاددانشگاهی برای دانشجویان افزود: مخاطبان جهاددانشگاهی تنها دانشجویان نیستند و فعالیت‌های آن به حدی گسترده است که کودکان مهدهای کودک، دانش‌آموزان و همچنین معلمان آنها می‌توانند از خدمات و برنامه‌های این نهاد استفاده کنند.

وی ادامه داد: خبرگزاری بزرگ و معتبر ایسنا با ماهیت دانشجویی و خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به عنوان تنها خبرگزاری تخصصی قرآنی جهان اسلام که اخبار آن به چند زبان زنده دنیا ترجمه می‌شود، رسانه‌های زیرمجموعه جهاددانشگاهی است.

شاهین‌فر به دانشجویان نوید داد که با همکاری دانشگاه بجنورد به زودی دفتر فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان شمالی در دانشگاه بجنورد راه‌اندازی شود.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی همچنین در این نشست در دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاددانشگاهی، به خدمات پژوهشگاه رویان این نهاد اشاره کرد.

شاهین فر افزود: تلاش بر این است در حوزه معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، این حوزه به قطب آموزش‌های حوزه پزشکی استان تبدیل شود و تاسیس گروه سلامت خبرگزاری ایسنا در دانشگاه از دیگر برنامه هاست.

وی همچنین از تاسیس مرکز ناباوری در استان با همکاری جهاددانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری خبر داد و افزود: این مرکز به زودی در استان راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: سازمان تامین اجتماعی در تمام زمینه‌های زندگی نقش آفرین است و جامعه باید از خدمات آن آگاه شود که دانشجویان می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

محمدعلی عباس‌زاده افزود: تامین اجتماعی سازمان مظلومی است و زمانی از این سازمان استقبال می‌شود که افراد دچار مشکلی شده باشند.

وی ادامه داد: در جامعه فعلی، اغلب زندگی خانواده‌ها و اقتصاد آنها بر پایه مردمحوری است و همین باعث می‌شود با اتفاقی که برای سرپرست خانواده بیفتد دیگر اعضای خانواده با مشکل مواجه شوند.

عباس‌زاده تامین اجتماعی را از شاخص‌های توسعه، عدالت و دموکراسی دانست و از دانشجویان خواست برای تبیین این شاخصه یاری‌رسان باشند.

دکتر جهان‌نیا، مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز در این نشست به معرفی و تبیین حوزه های درمانی تامین اجتماعی از جمله بیمارستان 100 تختخوابی تامین اجتماعی بجنورد و درمانگاه‌های تخصصی این سازمان و خدمات این سازمان در حوزه درمان پرداخت.

وی با اشاره به برنامه های توسعه این سازمان در حوزه درمان میزان برخورداری مراکز درمانی این نهاد را از شاخصه‌های مختلف، موثر ذکر کرد.  علی‌پور و دکتر عظیم‌زاده اساتید تهران و دهگاهی متخصص مباحث بیمه‌ای، تدریس در پنل‌های این   نشست را بر عهده داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: