• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1186-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

بجنورد بیشترین مدارس دو نوبته در سطح کشور را دارد

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بجنورد گفت: شهر بجنورد بیشترین مدارس دو نوبته در سطح کشور را دارد که رفع این وضعیت از دغدغه ها است.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمود اسدی، در نشست خبری اظهارکرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد مدارس مقطع ابتدایی شهر بجنورد دو نوبته بوده این شهر در سطح کشور دارای بیشترین مدارس دو نوبته است.
وی ادامه داد: طی سال های اخیر توجه مسئولان بیشتر به احداث مدارس در مناطق محروم و روستا ها بود براین اساس در این برهه از به جایی رسیده ایم که محرومیت فضای فیزیکی در بجنورد بالا است.
وی با اشاره به اینکه تلاش کردیم تا محرومیت بجنورد به لحاظ فضای فیزیکی مدارس را به یک دغدغه برای مسئولان تبدیل کنیم، افزود: امیدواریم با مشارکت مسئولان و خیرین نوسازی مدارس شهر بجنورد در اولویت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تراکم دانش آموز در مدارس این شهر نیز بالا بوده، یادآورشد: هم اکنون میانگین تراکم دانش آموز در مدارس بجنورد ۲۴ نفر است.
اسدی با اشاره آسیب دیدگی ۱۷۰ آموزشگاه در سطح استان براثر وقوع زمین لرزه، خاطرنشان کرد: آسیب دیدگی به ۲۳ آموزشگاه جدی بود که در نهایت تخلیه و عملیات ساخت آن آغاز شده است.
وی عنوان کرد: ۱۵۰ مدرسه دیگر که آسیب جزیی دیده بودند با هزینه کرد ۱۰ میلیارد ریال تعمیر و مرمت شد.
وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم طی سال جاری و به تناسب آن نیاز به  افزایش نیرو، یادآورشد: در میان بانوان کمبود نیرو نداریم اما در آقایان در مقطع ابتدایی کمبود نیرو وجود دارد.
اسدی با اشاره به هفته معلم و نیمه شعبان، گفت: برنامه هایی همانند تنواختن زنگ سپاس و مهدویت، تجلیل از بازنشستگان، تقدیر از معلمان پویا، گلباران مزار شهدا، پیاده روی خانوادگی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: