• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1286-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

مطالبه خانواده‌ها در پروراندن نسل آگاه، جز با مشارکت معلم میسر نیست

استاندار خراسان شمالی طی پیامی ۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، پیام تبریک استاندار خراسان شمالی به مناسبت روز معلم به این شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

روز معلم امسال در تقارنی فرخنده، با زادروز مهدی موعود(عج) هم زمان شده است؛ نمادی از نقش آگاهی و امیدبخشی و انسان سازی معلمان که همانند انبیا و اوصیای الهی، با خودسوزی و خودسازی، در راه دیگرسازی و برساختن جامعه ای متعهد، آگاه، آزاده و رو به کمال تلاش می کنند.

در ستایش شغل شریف معلمی و مقام والای معلمان بسیار سخن گفته و نگاشته شده است. در این خصوص همین نکته بس که اول معلم عالم امکان، پروردگار متعال بوده و این جایگاه ممتاز را به انبیا و اولیا به ودیعه نهاد. امروز نیز همه باور داریم که برای نیل به ایرانی آباد، آزاد و سربلند، به تحولی عمیق در نظام آموزشی کشور نیاز است که اهتمام دست اندرکاران و دقت نظر سیاستگذاران، وفاق و همدلی جامعه بزرگ فرهنگیان و کوشش جمعی خستگی ناپذیر آنان در مسیر دشوار فرهنگ سازی مستمر لازمه آن به شمار می رود.

بی شک، سیاست ها و برنامه های نظام جمهوری اسلامی و مطالبه عموم خانواده ها از آموزش و پرورش در پروراندن نسل آگاه و کوشای فردا، جز با مشارکت این قشر به ثمر نخواهد نشست. از این منظر، دولت تدبیر و امید تلاش وافری برای تحول در نظام آموزشی، باز کردن فضا برای طرح افکار جدید و ترویج روحیه آزاداندیشی و تفکر نقادانه از سطوح پایین و سنین دبستان تا سطوح بالاتر مصروف داشته است و به یقین، این تلاش و برنامه ریزی ها بدون مشارکت همدلانه معلمان عزیز به نتیجه مطلوب نمی رسد.

فرصت را غنیمت می شمارم و یادی می کنم از استاد شهید مرتضی مطهری؛ کسی که می توان او را نمونه بارزی از معلمان فرهیخته، صاحب سبک، آزاداندیش و ژرف نگر دانست که برای تربیت نسلی پرسشگر، آشنا به مقتضیات زمانه و دارای روحیه استقلال طلبی و خودباوری، مخلصانه مجاهدت کرد و سرانجام به فوز عظیم شهادت نائل آمد.

فرارسیدن 12 اردیبهشت، روز معلم را به همه معلمان فرهیخته و جامعه بزرگ فرهنگیان سختکوش و خانواده آنان،اساتید دانشگاه در استان خراسان شمالی تبریک و شادباش می گویم و توفیق روزافزون آنان در راه نیل به آرمان های متعالی ملت و نظام جمهوری اسلامی و ساختن جامعه ای آباد، آزاد، پیشرو و مترقی را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: