• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

دلبستگی به دشمنان، عامل تمام مشکلات امت اسلام است

امام جمعه بجنورد، آینده جهان را از آن مستضعفان و پیروزی حق علیه ظلم دانست و با تاکید بر انتظار فرج، دلبستگی به دشمنان اسلام را، عامل مشکلات جهان اسلام دانست.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد در محل مصلی امام خمینی(ره)، ضمن تبریک اعیاد گذشته و نیمه شعبان، اظهار کرد: انتظار فرج بر هر مومنی فریضه و جهان از آن مظلومان عالم خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه ظلم مستکبران عالم همیشگی نبوده و حق بر باطل پیروز است، ادامه داد: مستضعفان جهان به آقایی می رسند و بنا به نص صریح قرآن کریم، تمام مظلومان از ظلم خارج می شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه جهان اسلام با دلبستن به دشمنان و بجا نیاوردن تولی و تبری گرفتار مشکلات فعلی شده و مستکبران از این فرصت سواستفاده می کنند، افزود: امروز یکپارچگی جهان اسلام و انتظار فرج برای پیروزی عامل یاس دشمنان است.

حجت الاسلام یعقوبی ضمن تاکید بر برگزاری هرچه با شکوه تر اعیاد شعبانیه به ویژه جشن نیمه شعبان، اظهار کرد: هرساله جشن میلاد امام زمان(عج) به صورت خودجوش به همت مردم باشکوه تر از سال گذشته برگزار می شود.

وی توصیه کرد: مومنان بخشی از نذورات خود را به برپایی هرچه باشکوه تر این اعیاد در سال های آینده اختصاص دهند.

امام جمعه بجنورد به حمایت از کالای ایرانی از سوی دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام به دنبال فلج کردن اقتصاد کشورمان هستند و در حقیقت جلوگیری از نقشه شوم آنان، با خرید کالای ایرانی میسر می شود.

حجت الاسلام یعقوبی به جنبه های فرهنگی حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی، نه تنها پشتیبانی از اقتصاد مملکت است بلکه از وارد کردن کالای بیگانه که در پی آن فرهنگ غربی نیز می آید، جلوگیری می شود.

وی اضافه کرد: خرید کالای ایرانی برون رفت از استعمار فرهنگی را در پی دارد.

وی در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت آیت الله مطهری و بزرگداشت هفته معلم اشاره کرد و گفت: معلم در جامعه انسان می سازد و باید به مقام شامخ و جایگاه ویژه این قشر از جامعه توجه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: