• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دستور استاندار خراسان شمالی برای ایجاد 1000 شغل در حوزه آی تی

استاندار خراسان شمالی گفت: در سهمیه اشتغال زایی استان در سال97، مدیران موظف به ایجاد حداقل هزار شغل در حوزه آی تی و فناوری های نو هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست شرکت های دانش بنیان واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان، توجه به حوزه دانش بنیان و فناوری های جدید را یک ضرورت دانست.

وی اظهار کرد: باید سهم اشتغال زایی حوزه خدمات از سایر بخش ها افزایش یابد و توجه به بخش خدمات نوین و حوزه آی تی باید بدون کاهش عدد مطلق اشتغال در سایر حوزه ها انجام پذیرد.

وی با بیان اینکه چه گزینه ای بهتر از سرمایه گذاری و توجه به بخش فناوری آی تی و شرکت های دانش بنیان، خاطرنشان کرد: حوزه دانش بنیان یکی از محورهای پنج گانه اقتصاد مقاومتی است.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر افزایش سهم دولت در بخش های حمایتی و وساطت میان بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: در راستای پیشبرد اهداف این شرکت ها، در هر زمینه نیاز به مصوبه جهت همکاری مدیران دستگاه های اجرایی باشد، صادر می شود.

صالحی با اشاره به یکی از خواسته های مدیران شرکت های دانش بنیان و نخبگان این استان مبنی بر تاسیس صندوق نوآوری، اعلام کرد: از ارتباطات با مدیران ملی باید بهره لازم برده شود و هر زمان برای ملاقات با رئیس بنیاد نخبگان لازم باشد، پیگیری خواهم کرد.

وی بر اعتمادسازی میان جامعه نخبگان و سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاری دولت در بخش تولید ایده به محصول اشتباه و باید نهاد دولتی نظیر بنیاد نخبگان در راستای تسهیل و وساطتت میان بخش خصوصی و صاحب ایده تلاش کند.

استاندار خراسان شمالی یادآور شد: امروز حوزه دانش بنیان نیاز به بازار سازی دارد و نخبگان جامعه ما باید برای رقابت با برندهای قدیمی که فرهنگ استفاده از آن در میان جامعه رواج یافته، به فکر بازاریابی و بازارسازی برای موفقیت خود باشند.

صالحی در ادامه سخنان خود پیشنهاد داد: با همکاری اتاق بازرگانی، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان استان و سازمان برنامه و بودجه جلساتی منظم تشکیل و مشکلات قابل حل شرکت های دانش بنیان در داخل استان، پیگیری شود.

وی ادامه داد: این پیشنهاد گامی کوتاه در راستای اهداف بزرگ است.

وی همچنین از پیگیری تخصیص اعتبار یک میلیارد تومان جهت کمک به شرکت های دانش بنیان خراسان شمالی خبر داد و اعلام کرد: استانداری از طریق ارائه تسهیلات و کمک بلاعوض به شرکت ها جهت تجهیز و ادامه فعالیت، حمایت می کند.

استاندار خراسان شمالی در بخشی از سخنان خود به ارتباط دانشگاه و صنعت اشاره کرد و گفت: تمامی انتظارات نخبگان استان به صورت مدون و مشخص در زمینه ارتباط با مدیران دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مسئولین ملی در جلسات بعدی مطرح تا در قالب مصوبه ای تصویب و انتظارات نخبگان پیگیری شود.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: در طول پنج سال گذشته در حوزه دانش بنیان این استان برای 885 نفر اشتغال زایی شده است.

دکتر پیله ور با بیان اینکه محصولات تولید شده توسط هفت شرکت دانش بنیان استان 13 محصول است، گفت: در برنامه ششم توسعه هدف گذاری ایجاد 30 هزار شرکت دانش بنیان است که اکنون حائز رتبه 28 کشوری هستیم.

وی با بیان اینکه این بنیاد تا کنون دو میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار به شرکت های دانش بنیان کمک کرده است، اضافه کرد: میزان فروش محصولات این شرکت ها در کشور به 14 میلیارد و 500 میلیون تومان و فروش خارج از مرزها و صادرات، 6 میلیون و 800 هزار دلار بوده است.

گفتنی است در این جلسه مدیران شرکت های دانش بنیان خراسان شمالی، مشکلات و مطالبات خود را با استاندار در میان گذاشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: