• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2487-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

دبیر اجرایی همایش ملی امام سجاد(ع) در خراسان شمالی:

تحقق سبک زندگی اسلامی، نیازمند توجه به مبانی معرفتی است

دبیر اجرایی نخستین همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد (ع)» با بیان این که برای تحقق سبک زندگی اسلامی، نیازمند توجه به مبانی معرفتی هستیم، گفت: نباید تحقق سبک زندگی، کاری ساده انگاشته شود به گونه ای که بیاندیشیم تنها با تغییرات جزئی در ظواهر زندگی می توان تغییر و تحولی عمده در سبک زندگی ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ حسین فرخنده افزود: اهمیت این مقوله  به اندازه ای است که در شورای فرهنگ عمومی هم این مسئله دنبال شد و برگزاری این همایش در سطح ملی به عنوان بخشی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان محسوب می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این همایش، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، در مهرماه سال جاری نیز نسبت به برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی اقدام خواهد کرد که کارگروه های پنجگانه، بخش های مختلف تشکیل خواهد شد.

فرخنده افزود: به طور قطع  با مشخص کردن مبانی معرفتی سبک زندگی اسلامی که  بازگشت به آموزه های دینی ائمه اطهار علیهم السلام و آموزه های قرآنی است، می توان به این مهم دست یافت.

دبیر اجرایی نخستین همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد (ع)» با اشاره به در نظر گرفتن بخش هنری در این همایش، به ضرورت تبیین مبانی معرفتی دین تاکید و اظهار کرد: این اقدام دستمایه خوبی برای خلق آثار هنری خواهد بود زیرا  هنر بدون معرفت دینی، راه به جایی نخواهد برد و این دو در دنیای امروز لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

وی به تشریح اقدامات انجام گرفته در شورای سیاستگذاری این همایش ملی از سال ٩٥ پرداخت و برگزاری  بیش از ٣٠ جلسه هماهنگی در سطح کمیته های اجرایی، علمی و جلسات سیاستگذاری و برنامه ریزی های انجام گرفته را در راستای برگزاری بهتر این همایش  عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، به نقش خوب حوزه های علمیه، شورای فرهنگ عمومی کشور، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها، دانشگاه و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در اطلاع رسانی نسبت به اعلام فراخوان  اشاره کرد و گفت: حاصل این حرکت ها شرکت  ٢٤ استان در این همایش  و ارسال آثار از سوی هنرمندان و پژوهشگران به دبیرخانه همایش است که نشان می دهد در مقایسه با دیگر همایش هایی که ذیل کنگره بین المللی امام سجاد (ع) برگزار می شود، در سطح مناسب تری قرار گرفته ایم.

وی هماهنگی و هم افزایی خوب میان دستگاه ها در برگزاری همایش هایی با رویکردهای دینی و مذهبی و برنامه ریزی های صورت گرفته در سطح استان به خصوص از سوی استاندار و معاونت ها و نماینده ولی فقیه در کنار حوزه های علمیه و دانشگاه ها را به نوعی تمرین و مشق خوبی برای ایجاد انسجام و هماهنگی  و الگو سازی در دیگر فعالیت های فرهنگی و هنری قلمداد کرد.

گفتنی است؛ آئین اختتامیه نخستین همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و مقاوم‌سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد (علیه‌السلام)، هفدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری در محل سالن گلشن بجنورد و با معرفی آثار برتر بخش مقالات و اینفوگرافی برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: