• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5014-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نگرانی رئیس انجمن حمایت از بیماران ام اس خراسان شمالی از کاهش چشمگیر کمک های خیران

رئیس انجمن حمایت از بیماران ام اس خراسان شمالی گفت: میزان کمک خیران تهرانی به انجمن بیماران ام اس این استان طی امسال کاهش چشم گیری داشته است.

سهیلا پیدا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: در گذشته بسیاری از خیران تهرانی که دارای واحدهای تولیدی نیز بوده اند کمک های شایانی به این انجمن می کردند اما شرایط بد اقتصادی بر روی این کمک ها نیز تاثیرگذار گذاشته و میزان کمک ها کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه روز به روز بر تعداد بیماران این انجمن افزوده می شود، ادامه داد: این انجمن در حال حاضر شرایط بد مالی را طی می کند این درحالیست که باید هزینه های دارو، درمان و حتی رهن و اجاره برخی از بیماران تحت پوشش را نیز باید تامین کند.

پیدا اظهار کرد: هزینه های درمان و یا اجاره منازل بسیار بالاست و بیمار به تنهایی نمی تواند آن را تامین کند در نتیجه نیازمند حمایت های این انجمن می شود و این انجمن نیز برای تامین برخی از هزینه های خود به کمک خیران نیازمند است.

وی با اشاره به اینکه این انجمن برای حمایت از بیماران مبتلا به ام اس خراسان شمالی اقدام به ساخت کلینیک تخصصی کرده است، گفت: قرار بر این بود تا این پروژه در خرداد ماه به بهره برداری برسد اما با توجه به نوسانات شدید قیمت این امر تا یکی دو ماه آینده به طول خواهد انجامید.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر آن در کنار این کلینیک اقدام به اجرای پروژه همراه سرا کرده ایم که به همین منظور زمینی در مساحت 500 متر از شهرداری و شورای اسلامی شهر بجنورد اخذ شده است.

وی با بیان اینکه قرار بر این است تا در این پروژه بخش های توانبخشی، اسکان موقت و دندان پزشکی ساخته شود، گفت: زمین برای اجرای پروژه اخذ شده است اما هیچ منبع مالی برای اجرای پروژه موجود نیست و برای ساخت آن که یکی از نیازهای اساسی بیماران است نیازمند کمک همه دستگاه ها و خیران هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: