• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منایع استانداری خراسان شمالی:

تلاش ها برای آغاز بکار مجدد سرمایه گذار سوییسی در جاجرم برای ایجاد نیروگاه خورشیدی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منایع استانداری خراسان شمالی گفت: تلاش ها برای آغاز بکار مجدد سرمایه گذار سوییسی در جاجرم برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در حال انجام است.

مجید پورعیسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه حدود دو سه هفته ای است که اجرای پروژه ساخت نیروگاه خورشیدی توسط سرمایه گذار سوییسی در جاجرم تعطیل شده است، افزود: پیگیری ها در حال انجام است تا فعالیت مجدد این سرمایه گذار در این منطقه تا آخر اردیبهشت ماه آغاز شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تلاش می شود تا پروژه های سرمایه گذاری که هنوز به مرحله اجرایی نرسیده اند اما تعهد شده که در استان اجرایی شود، نیز در مرحله انجام قرار گیرد.

پورعیسی در پاسخ به این سوال که اجرای پروژه نیروگاه خورشیدی توسط سرمایه گذار سوییسی در جاجرم چند درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؟ اظهار کرد: این پروژه پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته و همین موضوع که کار توسط سرمایه گذار به مرحله اجرا رسیده و تجهیزات وارد استان شده است، قابل توجه است.

وی تصریح کرد: شرکت برق قول داده است تا به زودی تعطیلی کار این سرمایه گذار به پایان برسد.

گفتنی است این نیروگاه به ظرفیت 30 مگاوات در جاجرم با ارزش ارزی سرمایه گذاری خارجی  37.5 میلیون یورو در سال گذشته به مرحله اجرا رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: