• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1890-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی:

ساخت دفن گاه زباله در شهرستان بجنورد آغاز شد/
دفن گاه زباله کمتر از یک سال ساخته می شود

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی از آغاز بکار ساخت دفن گاه بهداشتی با استانداردهای روز دنیا در شهرستان بجنورد خبر داد.

شاکری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که مردم روستاهای اطراف اجرای این پروژه نسبت به اجرای آن گلایه مند هستند و بر این امر که اجرای این پروژه برای آن ها مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ایجاد خواهد کرد، معتقد هستند، افزود: تمامی مدیران استانی برای اجرای پروژه دفن گاه بهداشتی و استاندارد زباله پای کار هستند تا زباله ها از محل کوه باباموسی در بجنورد به این محل انتقال یابد.

وی ادامه داد: این پروژه نتیجه کار مطالعاتی سه سال کارشناسان و مشاوران مربوطه است که قرار بر این است تا طرح بر اساس استانداردهای بین المللی پیش رود و هیچ جای نگرانی برای مردم روستایی ساکن در اطراف این پروژه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: بر اساس پارامترهای اعلام شده باید سازمان پسماند استان کار را به پیش ببرد و دادستان بجنورد نیز اعلام کرده است که اگر این سازمان از شرایط پیش بینی و اعلام شده عدول کند، باید پاسخ گو باشد.

شاکری تصریح کرد: در حال حاضر اولویت اصلی، ساخت دفن گاه بهداشتی است و بعد از مطالعات لازم انجام خواهد شد که برای بازیافت زباله ها کارخانه کمپوست ساخته شود و یا پروژه دیگری اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای اجرای این پروژه نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: حتی بخشی از اعتبارات مورد نظر در تهران به علت اینکه طرح اجرایی نشده بلوکه شده است و بخشی از اعتبارات از تهران بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه اختصاص خواهد یافت.

وی توضیح داد: هم اکنون مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار استانی برای اجرای این پروژه اختصاص یافته و در گذشته نیز مبلغ 500 میلیون تومان برای مطالعه طرح اختصاص یافته بود.

این مقام مسئول گفت: مبلغ یک میلیارد و 600 میلیون تومان نیز اعتبار در تهران در نظر گرفته شده که اختصاص آن منوط به اجرای پروژه است.

وی افزود: تاکنون دو سه مرتبه پروژه اجرا اما به علت مخالفت های مردم متوقف شد و امیدوار هستیم این مرتبه کار تعطیل نشود و روند اجرایی خود را ادامه دهد.

وی ادامه داد: قرار بر این است تا ساخت دفن گاه زباله کمتر از یک سال به پایان برسد.

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی با اشاره به اینکه هم اکنون در حال ساخت راه دسترسی برای اجرای این پروژه هستیم، اظهار کرد: حتی راه دسترسی اجرای این پروژه مستقل و جدا از راه های دسترسی به زمین های کشاورزی و باغات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: