• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3087-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

عصر بیستم اردیبهشت ماه؛ آیین تجلیل از سهراب محمدی در مانه و سملقان برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مانه و سملقان از برگزاری آیین تجلیل و بزرگداشت سهراب محمدی پیشکسوت حوزه موسیقی مقامی این شهرستان عصر بیستم اردیبهشت ماه جاری در مجتمع فرهنگی و هنری اندیشه خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ مجید شاکری با اعلام این خبر افزود: این آیین به منظور پاسداشت فرهنگ و تمدن این خطه از کشور و همچنین آشنایی بیشتر مردم و هنر دوستان با موسقی مقامی خراسان شمالی و اساتید و بخشی های این منطقه  برگزار خواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه این آیین با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری خراسان شمالی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مانه و سملقان و انجمن موسیقی این شهرستان برگزار می شود، اظهار کرد:  در این آیین از هشت نفر از پیشکسوتان حوزه موسیقی مقامی از جمله سهراب محمدی، حسین عزیزی، عید محمد پگرگ، عبدالعلی نوش نواز، پرویز زنبیل باف، لطیف پای برپی، علی ابراهیمی و فرهاد قادری با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود قدردارنی می شود.

شاکری خاطرنشان کرد: آیین تجلیل و بزرگداشت سهراب محمدی پیشکسوت موسیقی مقامی مانه و سملقان بیستم اردیبهشت ماه جاری ساعت ١٨ در مجتمع فرهنگی و هنری اندیشه شهرستان مانه و سملقان برگزار می شود.

سهراب محمدی پیشکسوت حوزه موسیقی مقامی مانه و سملقان علاوه بر عرصه موسیقی و نواختن دوتار در بیان داستانهای بومی منطقه نیز تبحر خاصی داشته و اشعاری نیز در زمینه و مناسبت های مختلف  با کمک استاد ادبیات شهرستان سیاوش مهروسروده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: