• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

آمریکا غیرمستقیم با خروج از برجام به توانایی ایران اقرار کرد

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه آن ها موفقیت جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه را دیدند و خواستار بازگشت تحریم ها شدند، گفت: آمریکا غیر مستقیم با خروج از برجام به توانایی ایران اقرار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی محمدرضا صالحی صبح امروز در نخستین مجمع سلامت خراسان شمالی در سالن گلشن بجنورد، اظهار کرد: همانگونه که اقتصاد بدون وابستگی به نفت می خواهیم و در آن موفق خواهیم شد، در برجام بدون آمریکا نیز خللی پیش نمی آید.

وی با بیان اینکه برجام بدون آمریکا را با موفقیت انجام می دهیم و چیزی را از دست نداده ایم، ادامه داد: خود آمریکا اقرار می کند ایران در دستیابی به اهداف جلو افتاده و آن ها عقب هستند و به همین دلیل به دنبال برگشتن تحریم هستند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت اخیر آمریکا را به این حساب می گذاریم که وحدت و انسجام داخلی بیستر می شود.

فرمانداران جلسات مرتبط با مجمع سلامت را با قوت پیگیری کنند

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه فرمانداران جلسات مرتبط با مجمع سلامت را با قوت پیگیری و برقرار کنند، اضافه کرد: با ادامه روند فعالیت مجامع در شهرستان ها امید است شاهد تشکیل زیرلایحه های آن در محلات نیز باشیم.

صالحی توجه به امر آموزش در تمامی سطوح و توجه به ورزش در تمامی لحظات را امری مهم در ترویج سلامت جامعه خواند و یادآور شد: از راه های ایجاد سرمایه اجتماعی، کمک به راه اندازی تشکیلات اجتماعی یعنی سمن ها است که شامل مجموعه های غیردولتی وابسته به حوزه سلامت می شود.

وی تشکیل نهادهای غیردولتی فعال در حوزه سلامت را گامی موثر در راستای تحقق اهداف مجمع سلامت دانست.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، فعالیت حوزه سلامت و علوم پزشکی را گسترده و دخیل در نشاط جامعه دانست و یادآور شد: با پیشگیری های لازم می توانیم بسیاری از هزینه های جامعه مان در رابطه با درمان را کاهش دهیم.

صالحی ادامه داد: در خراسان شمالی ضمن تاکید بر حوزه سلامت و پیشگیری قبل از درمان، به عنوان یکی از تصمیمات مهم اجرایی دولت به ایجاد نشاط جمعی و تزریق روحیه امید به جامعه توجه ویژه می شود.

وی ساخت پارک بانوان را یکی از اهداف تزریق امید به قشری از جامعه دانست که نیازمند تحرک و نشاط لازم برای ادامه حیات خانواده است.

صالحی با اشاره به اینکه برای ایجاد تحرک و نشاط بانوان جامعه، در هفته دولت شاهد افتتاح پارک بانوان در همه شهرستان های خراسان شمالی خواهیم بود، اظهار کرد:  طراحی شهر دوستدار کودک، نیز گامی در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و امیدبخشی به جامعه بوده است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به شعار «سلامت برای همه و همه برای سلامت» اضافه کرد: شرط تحقق این شعار به عنوان مقدمه عدالت اجتماعی، رفع تبعیض و رفع رانت است.

وی تاکید بر نشاط اجتماعی و شایسته سالاری را دو عامل مهم به عنوان مقدمه تحقق اهداف مجمع سلامت دانست.

استاندار خراسان شمالی گفت: پیش بینی و تهیه سند توسعه نقشه سلامت استان گامی در راستای پیشگیری از افزایش بیماری های واگیر و غیر واگیر است.

صالحی اظهار کرد: تهیه سند توسعه نقشه سلامت با استفاده از تخصص کارشناسان مجرب توسط دانشگاه علوم پزشکی استان، گامی موثر در توسعه سلامت است که باید به روش های اجرای آن توجه شود.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آئین نامه اجرایی تشکیل مجمع سلامت و دستورالعمل های آن هنوز به استان ابلاغ نشده است، خاطرنشان کرد: تصمیمات لازم برای پیشبرد اهداف مجمع سلامت در داخل استان گرفته می شود اما برای حرکتی منطبق با سایر استان ها، ابلاغ آئین نامه ای مدون الزامی است.

وی همچنین خواستار تشکیل کارگروه سلامت و امنیت غذایی در استان شد و گفت: رکن تصمیم گیری در امر سلامت این کارگروه است و همه تصمیمات و پیشنهادات در آن حل و فصل می شود. 

نماينده ولي فقيه در خراسان شمالی نیز بر همکاری و مشارکت همه حوزه هاي اجتماعي با مجمع سلامت تاکید کرد.

حجت الاسلام ابوالقاسم يعقوبي به اهميت نقش فرهنگ در مقوله سلامت اشاره كرد و گفت: براي پيشگيري از آسيب ها بايد به همه حوزه ها توجه كنيم تا با مشكلات عديده اي مواجه نشويم .

وي شناسايي و بررسي آسيب های اجتماعی را ضروري اعلام كرد و افزود : مجمع سلامت بايد بتواند در تمامي حوزه هاي سلامت تأثير گذار باشد تا سلامت افراد و جامعه تحقق يابد .

نماينده ولي فقيه در استان تصريح كرد: جامعه اي كه انضباط اجتماعي آن دچار مشكل باشد، بيشتر درگير  آسيب ها و معضلات مي شود .  

حجت الاسلام يعقوبي با بيان اين كه پيشگيري بهتر از درمان است، عنوان كرد: شكل گيري عدالت اجتماعي در همه حوزه ها در از بين رفتن آسيب ها تأثير به سزايي دارد .

وی ابراز اميدواري كرد اين نشست قدمي براي يك آغاز خوب ، بررسي مشكلات جامعه و ارتقای سلامتي در همه حوزه ها باشد .

گفتنی است در پایان این آئین از جامعه خیرین حوزه سلامت استان تجلیل و قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: