• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5884-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان:

از فعالیت 20 حلقه چاه غیر مجاز در خراسان شمالی طی سال جاری گرفته شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: از فعالیت 20 حلقه چاه غیرمجاز در این استان طی سال جاری گرفته شد و این چاه ها هم اکنون پر شده اند.

واسطه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که قرار بر این بود میزان برداشت آب از چاه های مجاز نیز تعدیل شود آیا این امر اجرایی شده است؟ افزود: وزارت نیرو ابلاغ کرده است تا پروانه برداشت آب چاه های مجاز موجود در دشت های اسفراین، صفی آباد، مانه و سملقان و شیروان تعدیل شود.

وی ادامه داد: این امر بعد از برگزاری جلسه شورای آب و مصوب شدن طرح در آنجا اجرایی خواهد شد.

واسطه با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات موجود اضافه برداشت از چاه های مجاز است، اظهار کرد: با بررسی های انجام شده در سال جاری جلوی 50 مورد چاه مجاز که دارای اضافه برداشت بوده اند گرفته شده است.

گفتنی است با تلاش و پیگیری های انجام شده از سوی شرکت اب منطقه ای خراسان شمالی در سال گذشته حدود 210 حلقه چاه غیر مجاز پر شد که با پر شدن این چاه ها، 1.5 میلیون متر مکعب جبران آب انجام شده است.

تعداد چاه های مجازی که اضافه برداشت داشتند نیز  در سال گذشته85 حلقه بوده که با آن ها نیز برخورد قانونی انجام شده و از این طریق 6.8 میلیون متر مکعب آب جبران شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: