• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار بجنورد:

شهرداری آماده همکاری همه جانبه در ارائه آموزش مهارت های اجتماعی است

شهردار بجنورد گفت: در راستای اجرای طرح مجمع سلامت استان، شهرداری آماده همکاری همه جانبه در ارائه آموزش مهارت های اجتماعی است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، روح الله براتیان در نخستین مجمع سلامت خراسان شمالی در سالن گلشن بجنورد اظهار کرد: حدود 85 درصد مرگ و میرها در کشورمان ناشی از بیماری های غیر واگیر است که با آسیب شناسی این آمار کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی به سبک زندگی غلط در جامعه ما بر می گردد، خاطرنشان کرد: در ساختار مدیریت شهری با تغییر در استراتژی ها، انسان محوری را در طراحی مدیریت شهری به عنوان اولویت کاری خود قرار داده ایم.

وی انسان محوری در برنامه ها را عاملی برای توجه ویژه به بحث شاداب زندگی کردن مردم و کاهش استرس، حضور اجتماعی بالای مردم و در کنار هم بودن خانواده ها دانست و یادآور شد: توجه به نشاط اجتماعی جزو برنامه های اصلی شهرداری است.

شهردار بجنورد یکی از برنامه های ایجاد نشاط اجتماعی را پیاده روی دانست و افزود: نتیجه این اجرای برنامه، همگرایی در میان خانواده ها است که تاثیرات مستقیمی بر سلامت جسمی و روحی مردم دارد.

وی با بیان اینکه در شهرداری به جهت حساس کردن طبقات اجتماعی عناوینی را در خیابان ها انتخاب می کنیم که اثر گذار است، اضافه کرد: برای نمونه انتخاب نام پارک کودک و مادر یعنی تبیین اثرگذاری مادر در خانواده و اثر عاطفی آن در جامعه که پیام مهمی را در پی دارد.

براتیان با اشاره به اینکه 50 درصد جامعه شهری ما را بانوان تشکیل می دهند، تصریح کرد: اما میزان تاثیرگذاری این قشر در جامعه بالای 80 درصد است که در شهرداری به جهت این سهم والا، برنامه های زیادی نظیر اجرای پارک بانوان در دستور کار است.

وی گفت: اگر بتوانیم انسان هایی را در اجتماع تربیت کنیم که آگاهی رسانی کنیم، میزان رشد و توسعه جامعه را افزایش داده ایم.

وی با اشاره به اینکه انسان در هر دوره از زندگی نیازمند آگاهی بخشی است، اظهار کرد: ارتقای آگاهی جامعه و اطلاع رسانی باید در دستور کار مجمع سلامت قرار گیرد.

براتیان اعلام کرد: شهرداری آماده است با تمام امکانات زیرساختی در تمام طبقات اجتماعی و سنین، آموزش مهارت های اجتماعی را ارائه دهد.

وی برای نمونه راه اندازی کارناوال گل را اقدامی را راستای افزایش نشاط اجتماعی دانست و با تاکید بر اجرای برنامه های نظیر پیاده روی که همگرایی اجتماعی را در پی دارد، یادآور شد: شهرداری بجنورد از ابتدای تابستان در راستای افزایش نشاط اجتماعی برنامه هایی را پیش بینی کرده است.

شهردار بجنورد اضافه کرد: در راستای اجرای هرچه بهتر مجمع سلامت، شهرداری بجنورد آماده همکاری همه جانبه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: