• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

عامل خوشه صنعتی پلاستیک در خراسان شمالی:

نوسانات قیمت مواد اولیه توان برقراری ارتباط پایدار صاحبان صنایع پلاستیک را با سایر کشورها گرفته است

عامل خوشه پلاستیک در خراسان شمالی گفت: نوسانات قیمت مواد اولیه توان برقراری ارتباط پایدار صاحبان صنایع پلاستیک استان را با سایر کشورها گرفته است.

مرتضی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به نوسانات موجود در قیمت ارز و به دنبال آن ایجاد نوسان قیمت در مواد اولیه افزود: سومین محصول صادراتی خراسان شمالی، پلاستیک است و برای اینکه بازارهای آن در کشورهای همسایه و سایر کشورها برقرار و پایدار باقی بماند نیازمند آن است تا نوسان قیمت در مواد اولیه وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: به علت بروز نوسانات قیمت در مواد اولیه، بسیاری از تولید و صادرکنندگان پلاستیک در این استان نتوانسته اند با سایر کشورها مراوده مالی داشته باشند و بسیاری از بازارها از دست رفته است.

حسینی ادامه داد: هم اکنون برخی از صاحبان صنایع پلاستیک در این استان خطوط تولید خود را خوابانده و یا اینکه میزان تولید را کاهش داده اند.

وی اظهار کرد: با مشکل نوسان قیمت در مواد اولیه، تولید و صادرکنندگان پلاستیک نمی توانند برای بلند مدت سرمایه گذاری کنند و بازارهای ایجاد شده برای آن ها برای مدت کوتاهی است.

این مسئول تصریح کرد: صاحبان صنایع پلاستیک، مواد اولیه گران و یا ارزان قیمت نمی خواهند بلکه ماده اولیه ای را تقاضا می کنند که قیمت ثابتی داشته باشد تا بتوانند برای تولید و صادرات آن ها برنامه ریزی کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون تولید و صادرکنندگان پلاستیک در این استان به بازارهای داخلی اکتفا کرده اند.

به گفته عامل خوشه پلاستیک در خراسان شمالی در حال حاضر 45 واحد فعال تولید پلاستیک در این استان وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: