• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی:

بیش از 8 هزار واحد مسکونی آسیب دیده بازسازی شده در زلزله سال گذشته پایان کار دریافت کردند

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: هشت هزار و 623 واحد مسکونی آسیب دیده بازسازی شده بر اثر وقوع زلزله سال گذشته که شامل واحدهای احداثی و تعمیری شهری و روستایی بوده اند، پایان کار دریافت کردند.

محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به وقع زلزله 5.7 ریشتری در 23 اردیبهشت سال گذشته و وارد شدن آسیب هایی به منازل روستایی و شهری دو شهرستان بجنورد و مانه و سملقان افزود: سهمیه احداثی واحدهای مسکونی که بر اثر زلزله دچار آسیب شدند و نیاز به بازسازی داشتند در واحدهای شهری دو هزار و 500 واحد و در واحدهای روستایی دو هزار و 449 واحد بوده است.

به گفته وی علاوه بر آن تعداد واحدهای آسیب دیده روستایی که باید تعمیر می شدند نیز دو هزار و 92 واحد و واحدهای شهری هفت هزار و 520 واحد بوده است.

محمدی اظهار کرد: از دو هزار و 500 واحد شهری که باید بازسازی می شد 646 واحد به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی و 407 واحد منجر به عقد قرار داد برای دریافت تسهیلات شده و 199 واحد نیز به مرحله سفت کاری و پایان کار رسیده است.

وی بیان کرد: از دو هزار و 449 واحد روستایی که باید بازسازی می شد نیز تمامی آن ها به بانک معرفی شده و قرار داد منعقد شده و تاکنون دو هزار و 375 واحد به مرحله ساخت سقف رسیده و دو هزار و 11 واحد نیز توانسته اند پایان کار ساخت را دریافت کنند.

این مقام مسئول درباره واحدهای تعمیری نیز توضیح داد: از هفت هزار و 520 واحد تعمیری شهری، تمامی آن ها به بانک معرفی شدند و پنج هزار و 836 واحد تاکنون به مرحله انعقاد قرار داد رسیده اند و پنج هزار و 551 واحد توانسته پایان کار دریافت کند.

وی تصریح کرد: از دو هزار و 500 واحد روستایی آسیب دیده که نیاز به تعمیر داشتند نیز یک هزار و 145 واحد به بانک برای دریافت تسهیلات معرفی شدند و 995 واحد به مرحله انعقاد قرار داد رسیده و 966 واحد نیز پایان کار دریافت کرده اند.

مدیر بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: مجموع کمک های بلاعوض پرداخت شده برای واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی 37 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

به گفته وی به طور کلی تاکنون هشت هزار و 623 واحد تعمیری، احداثی شهری و روستایی توانسته اند پایان کار دریافت کنند، دو هزار و 574 واحد نیز به مرحله ساخت سقف رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: