• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2090-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

پیشرفت فیزیکی 97 درصدی طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب در شهر اسفراین

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از پیشرفت فیزیکی  97 درصدی طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب شهر اسفراین در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی، عباسعلی گریوانی گفت: در حال حاضر پروژه سیستم لجن فعال جایگزین برکه تثبیت در شهر اسفراین شده که در حال حاضر این پروژه بیش از 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: اولین مطالعات طرح فاضلاب شهر اسفراین در سال 1365 توسط شرکت آب منطقه ای خراسان بزرگ انجام شده و در ادامه مطالعات دیگری توسط شرکت های آب و فاضلاب استان خراسان بزرگ و مهندس مشاور طوس آب در این خصوص انجام گرفت.

گریوانی افزود: پس از تصویب مطالعات و تهیه نقشه های اجرایی طرح، تاکنون حدود 19 کیلومتر خط انتقال و 148 کیلومتر از شبکه جمع آوری و در مجموع 167 کیلومتر شبکه و خط انتقال شهر اسفراین و فرطان انجام شده است که در حال حاضر بیش از 90 درصد شهروندان این شهراز خدمات جمع آوری فاضلاب شهری برخوردارند.

وی تصریح کرد: احداث تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت معادل 8000 مترمکعب در شبانه روز به صورت برکه تثبیت است که با نصب 30 عدد هواده سطحی و تبدیل برکه تثبیت ساده به لاگون هوادهی ظرفیت این تصفیه خانه به 16000 مترمکعب در شبانه روز افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اسفراین و فرطان حدود 148 کیلومتر اجرا شده است، گفت: باقی مانده شبکه فاضلاب شهر اسفراین به طول حدود 4 کیلومتر به صورت پراکنده و مسیرهای بازگشایی نشده تحت پیمان شرکت استحکام بنای آبی است.

وی افزود: اسناد خط انتقال روستای فرطان به طول دو کیلومتر و شبکه جمع آوری خط فرطان به طول 14 کیلومتر جهت پیمان جدید تهیه شده است و آماده واگذاری به پیمانکار است.

گریوانی در پایان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح را 70 میلیارد ریال برشمرد و افزود: برای اجرای باقیمانده تصفیه خانه فاضلاب 10 میلیارد ریال و شبکه جمع آوری فاضلاب 60 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که بیش از 90 درصد جمعیت شهری اسفراین تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب شهری هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: