• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1886-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

پارکینسون فاقد درمان قطعی اما قابل کنترل

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و پزشک متخصص مغز و اعصاب گفت: پارکینسون یک بیماری قابل کنترل است و متاسفانه درمان قطعی ندارد.

دکتر زهرا شمس زاده در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به مناسبت روز جهانی پارکینسون درمورد این بیماری گفت: بیماری پارکینسون یک بیماری نورودژنراتیو است که در آن قسمت هایی از مغز تخریب می شود.

وی با بیان اینکه درصد کمی از این بیماری زمینه ارثی دارد، عنوان کرد: در بیماری پارکینسون ترشح ماده ای به نام لوودوپا در مغز کاهش می یابد و بهتر است هر چه زودتر درمان برای بیماران آغاز شود.

وی تصریح کرد: کندی، سفتی و خشکی در حرکات، کاهش در حرکات ارادی، از بین رفتن رفلکس های تعادلی بدن و کاهش پلک زدن از علایم و نشانه های بیماری پارکینسون است.

وی لرزش در وضعیت استراحت را شایع ترین علامت پارکینسون اعلام و اظهار کرد: افزایش ترشحات سبورئیک، اختلال در سیکل خواب و بیداری، افزایش ترشح بزاق و ایجاد یکسری توهمات در مراحل پایانی بیماری از دیگر علایم این بیماری به شمار می رود.

وی با بیان این که جنسیت در این بیماری تاثیری ندارد، خاطرنشان کرد: اگر زمینه ارثی در این بیماری دخیل باشد، فرد در سنین پائین تر ممکن است به آن دچار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: