• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2486-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

سرطان‌های مری و سینه، شایع ترین سرطان در خراسان شمالی

مسئول بیماران خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سرطان مری و معده در آقایان و سینه در بانوان، شایع ترین نوع سرطان در خراسان شمالی است.

مهری فرشاد در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: تا کنون حدود 2 هزار بیمار سرطانی در این استان شناسایی شده اند که با توجه به مرگ و میر و تشخیص های جدید، این آمار متغیر است.

وی در خصوص پرداخت هزینه های بیماران سرطانی و نوع حمایت از این بیماران، توضیح داد: در هزینه های درمان بر اساس بخشنامه کشوری توسط مددکاری بیمارستان ها تخفیفاتی ارائه می شود و در سه بخش دارو، شیمی درمانی و رادیوتراپی از بیماران سرطانی توسط بیمه ها و انجیوها حمایت می شود.

این کارشناس خواستار همکاری و حمایت خیرین از بیماران سرطانی شد و افزود: متاسفانه در خراسان شمالی همکاری خیرین ضعیف است.

فرشاد علت 30 درصد ابتلا به سرطان ها را، سیگار کشیدن دانست و تصریح کرد: علت مبتلا شدن به سرطان سبک غلط زندگی انسان ها است و پرخوری، استفاده از مشروبات الکلی، ورزش نکردن و رژیم غذایی نا مناسب می تواند از دلایل ابتلا باشد.

وی قرار گرفتن در محیط های پر استرس و عوامل ژنتیکی را از دلایل مهم ابتلا به سرطان عنوان کرد و ادامه داد: چاقی، اضافه وزن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نورآفتاب و پرتوها می تواند از دلایل ابتلا به انواع سرطان باشد.

وی اضافه کرد: دوری از محیط های پر استرس، رژیم مناسب غذایی و استفاده از سبزیجات و میوه، تاثیر شگرفی در پیشگیری از ابتلا به سرطان دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: