• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-2990-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

شهر بجنورد روی پارکینگ طبقاتی را به خود می بیند؟

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مرکز خراسان شمالی بعد از گذشت سال ها هنوز فاقد پارکینگ طبقاتی است.

موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که طرح ساخت پارکینگ طبقاتی از سوی استانداری دوباره به شهرداری و شورای اسلامی شهر بجنورد برای رفع نواقص ارسال شده و آیا نواقص مرتفع شده و از سوی دیگر به طور کلی این پروژه در بجنورد به مرحله اجرا خواهد رسید و یا خیر؟ اظهار کرد: مدتی پیش اولین جلسه رسمی بررسی پارکینگ طبقاتی در کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد با حضور سرمایه گذار اجرای این طرح برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه سرمایه گذار اجرای طرح، چندین پیشنهاد را ارائه داد که یکی از آن پیشنهادات این بود زمین هایی که در تملک داشتند و در اختیار شهرداری برای اجرای این طرح قرار داده شده است دوباره به خود وی واگذار شود و سرمایه گذار انصراف خود را از اجرای این پروژه اعلام کند.

موسوی ادامه داد: یکی دیگر از پیشنهادات این سرمایه گذار این بود که مشکلات را هر چه سریع تر حل کنند و سرمایه گذار در همین اراضی پروژه خود را اجرایی کند.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر در شورا بین اعضاء نیز درباره اجرای این پروژه اختلاف نظرهایی وجود دارد، برخی موافق اجرای پروژه و برخی نیز مخالف اجرای پروژه هستند مخالفت افراد بر روی مکان اجرای پروژه است و افرادی که موافق اجرای پروژه نیز هستند، نسبت به روش اجرای آن بحث دارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر بار ترافیکی شهر در مرکز شهر قرار دارد، بیان کرد: با اجرای این پروژه در محل چهار راه مخابرات، 30 درصد از بار ترافیکی موجود خواهد کاست.

وی خاطرنشان کرد: زمینی که در حال حاضر برای پارکینگ در نظر گرفته شده است زمین پارکینگ است و اگر این طرح در آنجا اجرایی نشود، زمین آن به صورت سطحی باقی می ماند و از سوی دیگر در حال حاضر کوچه های اطراف موجود در مرکز شهر، بار کمبود و نبود پارکینگ را تحمل می کند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه گفت: به طور کلی پیشنهاد بنده برای اجرای این پروژه آن است که طرح تعدیل شود و از ظرفیت پارکینگ خیابان امیریه نیز استفاده شود.

وی افزود: اما نظر بیشتر اعضای شورا بر اجرای این پروژه است و  تعداد کمی از اعضاء با این امر موافق هستند که زمین دوباره به سرمایه گذار  واگذار شود.

موسوی ادامه داد: حتی برخی از افراد بر این امر معتقد هستند که پروژه پارکینگ طبقاتی در شعاع پیرامونی شهر اجرایی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: