• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-887-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

احیاء جاده ابریشم در خراسان شمالی به سرانجام خواهد رسید؟

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: طرح احیاء جاده ابریشم یکی از طرح های گردشگری است که در سال 93 در این استان مصوب شده است.

محمد سویدانلویی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که طی چند سال گذشته صحبت اجرای این طرح در استان بسیار پررنگ بود اما هم اکنون دیگر هیچ صحبتی از این طرح نیست و آیا این طرح به فراموشی سپرده شد؟ اظهار کرد: طرح احیاء جاده ابریشم به فراموشی سپرده نشده است و آن را به عنوان یک طرح گردشگری اجرایی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه این جاده در مسیر قدیم جرجان به نیشابور قرار دارد، افزود: در طول این مسیر 10 کاروان سرا وجود دارد که هشت کاروان از این تعداد در استان قرار دارد.

سویدانلویی ادامه داد: بطوریکه در حال حاضر هم اکنون رباط قلی آماده بهره برداری است و رباط قره بیل حدود 80 درصد و رباط عشق نیز حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی در پاسخ به این سوال که این اداره کل در گذشته برای احیاء این جاده، کمک سایر نهادها را نیز طلب کرده بود و آیا در این زمینه کمک های لازم انجام شده است؟ اظهار کرد: در گام نخست باید مرمت رباط و کاروان سراها را در دستور کار قرار دهیم و سپس به دنبال اجرای سایر اقدامات رویم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که احیاء جاده ابریشم یک طرح بزرگ است و این اداره کل به تنهایی نمی تواند تمامی آن را انجام دهد.

به گفته وی  احیاء این جاده موجب می‌شود تا این جاده تبدیل به یک برند ارزشمند گردشگری در این استان تبدیل شود.

گفتنی است در چند سال گذشته اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی نسبت به عدم همکاری برخی از دستگاه ها برای اجرای این پروژه گلایه مند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: