• جمعه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-285-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

دعوای آمریکا و اروپا ظاهری است؛ گول نخوریم

امام جمعه بجنورد گفت: دعوای آمریکا و اروپا در خصوص برجام دعوایی ظاهری و زرگری است، مواظب باشیم و گول نخوریم.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه آمریکا ارباب اروپا است و اروپاییان همکاری با آمریکا را رها نمی کنند، افزود: زمان، زمان بسیار حساسی است و مسئولان کشور باید دقت داشته باشند و درست تصمیم بگیرند که اگر تصمیمی اشتباه گرفته شود، ملت ایران هیچ گاه این اشتباهات را نخواهد بخشید.

وی ادامه داد: ما امرور در دنیا با یک جنگ نامتقارن روبه رو هستیم، امروز ملت ایران در مقابل استکبار قد کشیده است و آن تبدیل به یک حرف جدید در دنیا شده است.

یعقوبی اظهار کرد: دیگر توپ و توپخانه کارایی ندارد، این اراده است که موثر است و امروز انقلاب اسلامی، جنگ اراده در مقابل یک جنگ ناعادلانه قرار دارد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز مجلس بیان کرد: مجلس سنگر بزرگی است و جایگاه شریفی دارد و این محل، مکان حل و فصل مشکلات مردم است.

خطیب نماز جمعه بجنورد تاکید کرد: نمایندگان وقتشان را برای انجام کارهای بزرگ اختصاص دهند و قوانین دست و پا گیر را اصلاح کنند.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال برخی از قوانین منابع طبیعی مربوط به دوره طاغوت می شود بطوریکه این قوانین هم اکنون دست و پا گیر شده و برای انجام کارهایی همچون کشت و کار مشکل ایجاد کرده است و باید هر چه سریع تر رفع شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: پاسخ نمایندگان به یکدیگر یا با دولت بطوریکه یکی صحبتی می کند و تک می اندازد و دیگری پاسخ می دهد و پاتک می اندازد مشکلی را حل نخواهد کرد.

وی با اشاره به وفات حضرت خدیجه(س) گفت: این بانوی بزرگوار اسلام کارآفرین بود بطوریکه هم برای خود و هم برای تعداد زیادی از افراد دیگر اشتغال ایجاد کرده بود.

امام جمعه بجنورد افزود: حضرت خدیجه(س) ایثارگر بود بطوریکه اموال خود را در راه اسلام خرج کرد.

وی ادامه داد: در این برهه زمانی باید فعالیت های قرآنی و دینی افزایش یابد و مردم بخشی از اموال خود را در راه قرآن، فرهنگ قرآنی و دینی و تمدن قرآنی خرج کنند.

یعقوبی به برگزاری هرچه شکوهند نماز جمعه نیز اشاره و اظهار کرد: نماز جمعه رنگ و بوی ولایی دارد و باید به برگزاری هر چه شکوهندتر آن توجه شود و در طول کل سال تعمیم داده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: