• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بجنورد در مجلس:

بیشتر تسهیلات ایجاد شغل به سوی اشتغال زایی پیش نرفته است

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس گفت: بیشتر تسهیلات ارائه شده برای ایجاد شغل به سوی اشتغال زایی پیش نرفته است.

دکتر علی قربانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،  منطقه خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که چرا از سوی این نماینده مطرح شده آمار ایجاد اشتغال در استان مورد قبول نیست، افزود: در حقیقت آمارهای ارائه شده در خصوص شغل های ایجاد شده بر اساس تسهیلاتی است که ارائه شده است.

وی ادامه داد: این درحالیست که تعدادی از افراد این تسهیلات را دریافت کرده اند و آن را در انجام بقیه امور هزینه کرده اند و یا اینکه تسهیلات دریافت شده برای سایر افراد استفاده شده است.

قربانی تاکید کرد: تسهیلات ارائه شده باید به سوی اشتغال پایدار پیش رود این درحالیست که متاسفانه شاهد بروز این امر در جامعه نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که بخشی از ایراد به خود مردم باز می گردد که تسهیلات اشتغال زایی را برای سایر امور استفاده می کنند؟ بیان کرد: بخشی از مشکل به خود مردم بازمی گردد و به بخشی نیز مسئولان چراکه باید بهبود فضای کسب و کار در جامعه باید ایجاد شود.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس گفت: این امر سبب شده تا بسیاری از مردم به سوی انجام کارهای موقت و کوتاه مدت که دارای سودهای کوتاه مدت نیز است همچون خرید و فروش سکه، زمین و .... پیش روند.

وی افزود: به عنوان مثال در حال حاضر که قیمت مسکن 20 تا 30 درصد افزایش یافته دوباره تعدادی از مردم به سوی خرید و فروش در این حوزه گام برداشته اند.

قربانی خاطرنشان کرد: بیشتر تسهیلات ارائه شده منجر به ایجاد اشتغال نشده است و اگر این امر نیز محقق شده است شغلی پایدار نبوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: