• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

كشف بالغ بر ٤ ميليارد تومان خسارت تقلبي بيمه در خراسان شمالي

مديرشعب بيمه پارسيان خراسان شمالي گفت:بال بر ٤ميليارد تومان خسارتتقلبي سال٩٦ در اين خراسان شمالي كشف و متخلفان به مرجع قضايي معرفي شدند.
به گزارش ايسنا منطقه خراسان شمالي، مهران ساري در جلسه شوراي هماهنگي شركت هاي بيمه استان خواستار اطلاع رساني در خصوص قوانين بيمه و برخورد جدي با متخلفان شد و اظهار كرد: سال ٩٦، مبلغ چهار ميليارد تومان خسارت تقلبي شناسايي كه متاسفانه همين ميزان نيز كشف نشده و پرداخت شده است.
وي با بيان اينكه در خراسان شمالي جرايم سازمان يافته و باندبازي در حوزه بيمه وجود ندارد،ادامه داد: اميد است با توسعه همكاري پزشكي قانوني،شركت هاي بيمه و پليس، جرايم اين حوزه به حداقل كاهش يابد.
نائب رئيس شوراي هماهنگي شركت هاي بيمه خراسان شمالي خاطرنشان كرد:٧٠درصد خسارات حوزه بيمه در اين استان به اتوموبيل و بعد به حوزه درمان و ساير حوزه ها پرداخت شده است.
ساري اضافه كرد: در سال ٩٥ مبلغ ١٣٥ ميليارد تومان شركت هاي بيمه خسارت پرداخت كردند كه اين مبلغ در سال ٩٦ به ١٥٠ ميليارد تومان مي رسد.
وي با اشاره به اينكه حق بيمه توليد شده در سال ٩٥ مبلغ ١٧٠ميليارد تومان بوده است،اظهار كرد:رشد٢٠درصدي اين مبلغ در سال٩٦ پييش بيني شده است.
ساري افزود:٤٨٢نفر فعال حوزه بيمه اي در قالب ٢١شعبه در خراسان شمالي فعاليت دارند. وي در بخشي از سخنان خود به پرداخت خسارت زلزله ارديبهشت سال قبل در بجنورد اشاره كرد و توضيح داد: در اين زمينه به ١٥هزار و ٨٧٩واحدي كه داراي بيمه منزل مسكوني بودند،١٦ميليارد و ٥٠٠ميليون تومان خسارت زلزله پرداخت شد. ساري از مردم بجنورد خواست تا به منظور تمديد بيمه هاي منازل خود زودتر اقدام و به شركت هاي بيمه مراجعه كنند تا در صورت بروز حادثه خسارت دريافت كنند.
وي همچنين با اشاره ببه اينكه كارخانجات بزرگ استان بيمه هاي خود را به خارج از استان برده اند،خاطرنشان كرد:كارخانجات سيمان،فولاد و پتروشيمي كارهاي بيمه خود را به شركت هاي خارج از استان سپرده اند كه اميد است اين گردش مالي به داخل استان بازگردد.
مديركل پزشكي قانوني خراسان شمالي نيز در اين جلسه گفت: معضل تصادفات ساختگي در كشور در حال افزايش است كه از علل آن مي توان به افزايش و نرخ بيمه، مشكلات اقتصادي و فرهنگي اشاره كرد.
دكتر بابك سلحشور با اشاره به اينكه حدود ٣٠فقره تصادف ساختگي سال قبل در اين استان كشف شد، گفت: تصادفات ساختگي توسط پزشكي قانوني به راحتي قابل تشخيص و قانون با متخلفان به صورت جدي برخورد مي كند.
وي با بيان اينكه جلسات آموزش مشترك به منظور افزايش آگاهي با پليس راه،كارشناسان بيمه و عوامل مربوطه برگزار شده است تصريح كرد:جلسات توجيهي با قضات استان نيز در خصوص حوادث ساختگي برگزار شده و سعي در كاهش حداقلي جرايم در اين زمينه است.
رئيس پليس راه خراسان شمالي نيز در اين جلسه گفت: در سال ٩٦ موارد منجر به كشف به مراتب بيشتر از سال هاي قبل بوده كه اين امر همگرايي نهادهاي ذيربط را نشان مي دهد. سرهنگ حسين زاده افزود:با هوشياري پليس، ٩٥ درصد تصادفات ساختگي شناسايي و كشف مي شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: