• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-890-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مجتمع فرهنگی و هنری نسیم اسفراین از هنرمندان بومی حمایت می کند

رئیس مجتمع فرهنگی و هنری نسیم گفت: هدف اصلی مجتمع استفاده از هنرمندان داخلی است.

محمد یحیی آبادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین شرایط همکاری در مجتمع داشتن سوابق هنری است، اظهار کرد: مجتمع فرهنگی و هنری نسیم با در اختیار گذاشتن امکانات و ایجاد فضای مناسب سعی بر این دارد که هنرمندان در آرامش کامل به فعالیت بپردازند.

وی با بیان اینکه هنرمندان در انجمن های مختلف و با برنامه ریزی خاص مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: از بین انجمن های مجتمع، انجمن شعر و داستان، خوشنویسی و نمایش به طور معمول فعال هستند اما فعالیت هنرمندان به طور عمومی کاهش پیدا کرده است و فقط هم مربوط به شهر اسفراین نیست.

محمد یحیی آبادی با اشاره به فضای خوب ایجاد شده از زمان احداث سینما، خاطرنشان کرد: با احداث سینما علاوه بر تامین هزینه های لازم مجتمع توانستیم فرهنگ سازی مناسبی در زمینه هنر انجام دهیم و مردم اسفراین حضور در مکان های عمومی هنری را یاد گرفتند بطوریکه روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر مخاطب سینما هستند که در بهترین حالت به ۱۲۰۰ نفر رسیده است و در اردیبهشت ماه سال ۹۷ فیلم لاتاری پرفروش ترین فیلم بود. سعی میکنیم برای جذب مخاطبان بیشتر، فیلم ها همزمان با سینماهای تهران باشد.

رئیس مجتمع فرهنگی و هنری نسیم در مورد فعالیت های انجمن هنرهای نمایشی، اظهار کرد: در سال گذشته نمایش هفت سین سال ۶۳ تئاتر برگزیده استانی شد و به جشنواره فجر راه پیدا کرد، نمایش جفت شش در جشنواره تئاتر زندان ها مقام کارگردانی و بازیگری را کسب کرد و در جشنواره ایثار که در اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار شد، حائز رتبه برتر بازیگری و نویسندگی شدند.

وی درباره اینکه تا چه اندازه به بخش موسیقی در مجمتع پرداخته می شود، بیان کرد: به دلیل داشتن سه آموزشگاه موسیقی در سطح شهر و در راستای حمایت از آن ها، برنامه تدریس موسیقی نداریم اما برنامه هایی با عنوان جشن موسیقی به طور منظم برگزار میکنیم.

رئیس مجتمع فرهنگی و هنری نسیم گفت: در شروع کار سینما با تفاهم نامه ای که با شهرداری انجام گرفت، پنج تابلو تبلیغاتی در سطح شهر در اختیار ما قرار دادند اما با تعویض شهردار این تابلوها جمع آوری شدند و اطلاع رسانی ما فقط از طریق فضای مجازی صورت می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: