• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-388-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

هیات جودو و کوراش خراسان شمالی برای اعزام جودوکاران به مسابقات با مشکل منابع مالی مواجه است

رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی گفت: این هیات برای اعزام ورزشکاران این رشته به مسابقات قهرمانی کشور با کمبود منابع مالی مواجه است.

کوروش خسرویار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: در گذشته این هیات برای اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمانی کشور حدود دو میلیون تومان هزینه می کرد اما اکنون هزینه ها بسیار بالا رفته حدود هفت میلیون تومان برای این امر باید هزینه کند.

وی با تاکید بر اینکه هرچند میزان واریزی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان با تغییر و تحولات انجام شده و طی چند ماه اخیر بسیار مناسب شده است، اظهار کرد: اما هنوز کمبود منابع مالی به شدت احساس می شود.

خسرویار تصریح کرد: به عنوان مثال در گذشته یک ماشین برای اعزام ورزشکاران برای مسابقات قهرمانی با مبلغ 500 هزار تومان دربست گرفته می شد اما این رقم به حدود یک میلیون و 200 هزار تومان رسیده است.

وی کمبود فضای ورزشی را یکی دیگر از مشکلات ورزشی ورزشکاران فعال در رشته جودو و کوراش بیان کرد و گفت: در شهر گرمه سالن اختصاصی برای تمرین وجود ندارد و یک مکانی برای این امر اجاره شده است.

رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی افزود: در شهرهای شیروان، فاروج و راز نیز سالن اختصاص وجود ندارد و برای یک فاصله زمانی در روز یک سالن ورزشی برای تمرین اجاره شده است.

وی افزود: اما در شهر بجنورد و آشخانه سالن ورزشی برای جودو و کوارش کاران موجود است.

به گفته خسرویار در حال حاضر یک هزار و 400 جودو و کوراش کار بیمه شده تحت این هیات ورزشی هستند.

وی تصریح کرد: کوراش کاران خراسان شمالی در سال جاری توانستند به مسابقات آسیایی هند اعزام شوند که یکی از ورزشکاران خانم برای اولین بار برنز آسیایی را از آن خود کرد.

رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی بیان کرد: کسب طلای جوانان آسیا و برنز مسابقات جایزه بزرگ ترکیه از دیگر افتخاراتی بوده که توسط جودوکاران خراسان شمالی در سال جاری در کارنامه این هیات ثبت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: