• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-1687-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

برندسازی و ارزش آفرینی موجب تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تاکید کرد: برندسازی و ارزش آقرینی موجب تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر استان می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ حسین فرخنده در کارگروه مشورتی اقتصاد فرهنگ و هنر استان اظهار کرد: اقتصاد فرهنگ و هنر یکی از مقوله های مهم و اساسی در بحث پیشبرد فعالیت های فرهنگی و هنری  است.

وی اظهار کرد: وضعیت معیشتی هنرمندان و هنر و کالاهای فرهنگی و هنری از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و ما نمی توانیم در بحث فعالیت های فرهنگی و هنری به عنوان یک شغل مستقل نام ببریم.

فرخنده، حوزه فرهنگ و هنر را مهمترین مزیت رقابتی استان در عرصه اقتصاد دانست و افزود: فعالیت های هنری، صنایع دستی و گردشگری استان و... دارای ظرفیت های قابل توجهی است که می بایست بیش از پیش به این امر توجه شود.

وی شناسایی و تحقق اولویت های اقتصاد فرهنگ و هنر را مهم خواند و اظهار کرد: راه اندازی عرضه گاههای فرهنگی و هنری مهمترین عامل برای تحقق این امر در استان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش فعالان فرهنگی و هنری از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که در همه بخش های فرهنگی و هنری نیازمند آموزش هستیم تا بتوانیم  شاهد  تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر در استان باشیم.

فرخنده در ادامه ارائه آموزش های لازم به جامعه هدف، گفتمان تئوری و نظریه پردازی، اراده جمعی، ارائه طرح های اجرایی، مدیریت در نوآوری ، برندسازی، ارزش آفرینی، توانمند سازی و بروزکردن و شناسایی افراد مستعد را از اهم راهکارهای مهم در حوزه تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر استان ذکر کرد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی هم در ادامه این جلسه، کارگروه اقتصاد فرهنگ و هنر را مهم خواند و افزود: برای تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر در استان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

مجید درخشانی با بیان اینکه باید در فعالیت های فرهنگی و هنری مهم تر از همه برای علاقمندان تقاضا ایجاد کنیم، اظهار کرد: با شناسایی و معرفی ظرفیت های فرهنگی وهنری افراد بیشتری به فعالیت های فرهنگی وهنری روی می آوردند.

وی بحث آموزش را یکی از مهمترین عوامل تحقق اقتصاد فرهنگ و هنر خراسان شمالی ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: