• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3084-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان مطرح کرد:

معرفی استان، تقویت راه‌های ارتباطی و سرمایه‌گذاری، اهرم‌های توسعه خراسان شمالی

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی معرفی خراسان شمالی و جاذبه‌های آن در سطح ملی و بین‌المللی، تقویت راه‌های ارتباطی و سرمایه‌گذاری را از اهرم‌های توسعه استان و زمینه‌ساز ارتقای شاخص‌های اقتصادی آن دانست.

محمود قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی با تاکید بر اینکه شاخص‌های اقتصادی استان باید ارتقا یابد، اظهار کرد: تولید و رونق کسب و کار  و سرمایه‌گذاری در استان از جمله اولویت‌ها برای سال جاری است.

وی ادامه داد: در زمینه اشتغال و سرمایه‌گذاری دستاوردهایی در استان حاصل شده است، درصد بیکاری در کشور حدود ۱۱ درصد و این رقم در استان 9 درصد است اما باز هم این رقم زیاد است و به دنبال این هستیم که کاهش یابد.

کمک به توسعه استان با تاکید بر سرمایه گذاری داخلی

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی گفت: هدف کمک به توسعه استان با تاکید بر سرمایه‌گذاری داخلی است البته از سرمایه‌گذاری خارجی هم استفاده خواهیم کرد.

قنبری اضافه کرد: استان دارای جاذبه‌های بالا و بکری است و موقعیت خوبی از جهت تاریخی، جغرافیایی، قومی و فرهنگی دارد و اگر سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گیرد به توسعه استان منجر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه معرفی استان به توسعه آن کمک می‌کند، ادامه داد: جاذبه‌های استان باید معرفی شود تا سرمایه گذار برای سرمایه گذاری ترغیب شود که یکی از بهترین مزیت‌های این منطقه نزدیکی به بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) است.

قنبری رسالت رسانه‌ها را در این زمینه سنگین خواند و افزود: رسانه ها و جراید و رسانه ملی باید برای توسعه کمک کنند و جاذبه‌های استان را در سطح ملی و بین‌المللی اطلاع‌رسانی کنند.

وی با بیان اینکه در استان زیرساخت‌هایی آماده است و زیرساخت‌هایی نیز باید توسعه یابد، ادامه داد: راه‌های ارتباطی استان با سایر نقاط کشور باید تقویت شود، کارهای خوبی انجام شده و برای توسعه راه‌های جاده‌ای، ریلی و هوایی تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه جاده‌ای ساخت جاده جنگل گلستان در دست اقدام است، اضافه کرد: برای توسعه راه زمینی بجنورد - اسفراین نیز کار می شود و اگر جاده موجود در راه رفت و برگشت تبدیل به بزرگراه شود برای استان مفید خواهد بود.

قنبری ادامه داد: در بحث ریلی هم در زمینه پروژه راه آهن گرگان-بجنورد-مشهد کارهایی انجام شده و استاندار گلستان نیز به جد پیگیر اجرای این طرح است.

تکریم مردم و رسیدگی به مشکلات آنها از اولویتهاست

 این مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه تکریم مردم از اولویت‌هاست، ادامه داد: هم استاندار خراسان شمالی و هم وزیر اقتصاد و دارایی بارها اعلام کرده اند که از وظایف اصلی دستگاه‌ها این است که مردم را تکریم کنند.

قنبری افزود: قطعا هدف خدمتگزاران این است که مردم در آرامش و آسایش زندگی کنند و همه نهادها و سازمان‌ها برای رفع مشکلات مردم و کمک به آسان‌تر شدن کارها و خدمت به آنان به وجود آمده است.

وی همچنین با بیان اینکه همه ما مکلف به رعایت قانون هستیم، افزود: اگر موردی در قانون هم پیش بینی نشده باشد و در مواقعی نیاز به اصلاح قانون باشد در این زمینه اقدام خواهد شد و بنده به عنوان نماینده وزیر این آمادگی را دارم تا موارد را به مسئولان بالادست منعکس کنم.

قنبری گفت: اگر فردی می‌خواهد از تسهیلات استفاده کند باید قوانین و مقررات را رعایت کند و فردی که متقاضی تسهیلات است باید اقدامات اولیه و ملزومات از جمله ضامن و ارائه طرح و ... را رعایت کند و به عنوان مثال اگر حتی طرحی در کارگروه رفع موانع تولید مصوب شد، فرد درخواست کننده تسهیلات باید مدارک و شرایط لازم را ارائه دهد تا بانک بتواند تسهیلات مورد نظر را ارائه دهد.

این مسئول گفت: در حوزه مالیات‌ها چه مالیات عملکردی و چه مالیات بر ارزش افزوده، موارد باید تابع قانون باشد و مالیات بر اساس قانون اخذ می شود و همه موظف هستیم تسلیم قانون باشیم.

وی گفت: اگر مردم در این زمینه ها نسبت به یک قانون اعتراض دارند می‌توانند اعلام کنند تا در قالب لایحه به دولت و مجلس ارائه شود تا در موارد مورد نیاز قانون اصلاح شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: