• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 973-488-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

موج گلایه بر ساحل ناآرام قایقرانی خراسان شمالی

سرپرست هیات قایقرانی خراسان شمالی گفت: هیات قایقرانی این استان به شدت با کمبود فضا برای تمرین مواجه است.

حسین مهنانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه ورزشکاران این رشته در حال حاضر مکانی برای تمرین ندارند، افزود: به عنوان مثال رشته ای مانند کانوپولو را باید در مکان هایی مانند استخر تمرین کرد اما برای تمرین در این مکان ها نیز با مشکل مواجه هستیم.

وی ادامه داد: با مدیران استخرها مذاکرات لازم برای اختصاص دادن این فضاها در برخی از ساعات روز انجام می شود، ورزشکاران برای تمرین به این محل ها می روند اما یکی دو ماه باقی مانده به برگزاری مسابقات این فضا را از ورزشکاران می گیرند و این درحالیست که یک ماه باقی مانده به مسابقات، زمان های طلایی برای تمرین و کسب آمادگی بیشتر است.

مهنانی اظهار کرد: یا استخرها به بخش خصوصی واگذار می شود یا اینکه به مناقصه گذاشته می شود و این امر لطمه بزرگی به وزرشکارانی که قصد شرکت در لیگ این مسابقات را دارند وارد می شود.

وی با بیان اینکه مسابقات دیگری همچون کایاک و روئینگ در بندهای آبی و دریاچه ها باید تمرین شود، تصریح کرد: مکان هایی همچون بندعبدل آباد و یا سد بارزو در اختیار قایقران ها گذاشته می شود اما منابع مالی برای تامین مسائلی همچون ایاب و ذهاب با مشکل مواجه است.

سرپرست هیات قایقرانی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: سرویس برای رفت و آمد ورزشکاران وجود ندارد و از سوی دیگر برای نگهداری وسایل و تجهیزات ورزشی نیز با مشکل مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 50 نفر در این استان در این رشته ورزشی فعال هستند، گفت: تاکنون دو مرتبه در رشته کانوپولو وارد لیگ شده ایم و از سوی دیگر در رشته دراگون بوت نیز قهرمان آسیایی داشته ایم.

مهنانی افزود: البته با تغییر و تحولات صورت گرفته طی چند ماه اخیر در اداره کل ورزش و جوانان استان، رئیس این مجموعه همکاری خوبی برای حل مشکلات این رشته ورزشی داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: