• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برخورد با سفره خانه های سنتی عرضه کننده قلیان در خراسان شمالی

مدیرگروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در بازدید های انجام شده توسط کارشناسان بهداشت محیط ، با تعدادی از متصدیان سفره خانه های عرضه کننده قلیان در استان برخورد شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، به نقل از سایت وب دا نوروزیان با اشاره به اینکه عرضه قلیان در اماکن عمومی غیر قانونی است، بیان کرد: متصدیان تعدادی از سفره خانه های متخلف که اقدام به عرضه قلیان در اماکن عمومی نمودند به مراجع قضایی معرفي شدند .

وی اظهار کرد: تاکنون مجوز و بخشنامه اي از سوی وزارت متبوع ابلاغ نشده است و در صورت مشاهده عرضه قلیان در اماکن عمومی و سفره خانه ها با متخلفان برخورد خواهد شد.

ممنوعیت تبليغ اقلام دخاني و نمایش سیگار در ویترین فروشگاه ها

مدیرگروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه در این خصوص تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تبلیغ مواد دخانی ،نمایش سیگار در ویترین فروشگاه ها و در معرض دید عموم ممنوع است.

وی بیان کرد: بر اساس آیین نامه های اجرایی، قفسه های سیگار که در فروشگاه های مواد غذایی در معرض دید عموم باشند ،باید جمع آوری گردد و قفسه های جدید جایگزین شوند. 

نوروزیانتصریح کرد: محدود کردن نمایش سیگار و محصولات خانواده دخانیات می تواند تاثیری بسیار مثبت در کاهش علاقه نوجونان و جوانان به مصرف سیگار داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: