• یکشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-2487-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه مطرح کرد:

فصلی عبادت کردن خدا علت انجام گناه بعد از حضور در مراسم لیالی قدر

یک استاد دانشگاه گفت: فصلی عبادت کردن خداوند علت انجام گناه بعد از حضور در مراسم لیالی قدر است.

دکتر قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که چرا تعدادی از افراد در شب های قدر در مراسم این شب ها شرکت کرده و از خداوند طلب استغفار می کنند اما بعد از آن انجام گناهان دوباره تکرار می شود؟ اظهار کرد: در حقیقت این امر به ایمان بندگان و سطح داشتن ایمان بازمی گردد.

وی با اشاره به اینکه ابتدا ایمان در قلب انسان، بعد از آن بر زبان جاری می شود و سپس باید در عمل مشاهده شود، افزود: انسان هایی وجود دارند که خداوند را به صورت فصلی می بینند و تصور می کنند که خداوند مختص مناسبت های خاصی همچون لیالی قدر، عاشورا، محرم و رمضان است این درحالیست که خداوند، خدای همه لیالی، زمان ها و مکان هاست.

جعفری ادامه داد: اگر انسان همیشه خداوند را بر هر زمان و مکان شاهد ببیند و به خدا ایمان داشته باشد بعد از استغفار دیگر به سوی گناهان روی نمی آورد.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر بسیاری از افراد خود را از مکر الهی در امان می دانند و فکر می کنند که اعمال آن ها به ثبت نمی رسد، اما خداوند به آن ها فرصت می دهد و سراغ آن ها نیز می رود.

جعفری با بیان اینکه ایمان به دو شکل عاریتی(موقت) و مستقر(دائمی) است، بیان کرد: وجود ایمان موقت سبب می شود تا خداوند را فصلی عبادت کنیم و در زمان های دیگر خود را آزاد ببینیم.

وی تاکید کرد: باید بر روی ایمان خود بیشتر کار کنیم تا لحظه لحظه از زندگی، خود را در محضر خداوند ببینیم و در همه شرایط آداب بندگی را به جا آوریم.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه شب قدر فرصت استثنایی و سکویی برای پرواز بیشتر و اوج گرفتن است، گفت: بر طبق گفته قرآن کریم در واقع شب قدر فرصت الهی برای افرادی است که از روی جهل و ندانستن مرتکب گناهی شده است، نه اینکه از روی علم و آگاهی یک سال با انجام انواع گناهان انحطاط کنیم و سپس در شب قدر طلب استغفار داشته باشیم و دوباره بعد از اتمام شب های قدر به انجام گناهان ادامه دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: