• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-1785-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

استاندار خراسان شمالی:
روز قدس روز جهانی حمایت از مظلومان است

استاندار خراسان شمالی گفت: روز قدس فقط روز فلسطین نیست، بلکه روز جهانی حمایت از مظلومان است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در سخنرانی راهپیمایی روز قدس در بجنورد گفت: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: روز قدس روز تزریق روحیه ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان و تزریق روحیه امید برای حکومت مستضعفان است.

وی با اشاره به اینکه می دانیم سیاست هیچ گاه از جغرافیا جدا نبوده و نیست، ادامه داد: از قدیم الایام هر منطقه به دلیل ساختار جغرافیایی مورد توجه قدرت های رقیب بوده و از اهمیت ژئوپولوتیک برخوردار است.

صالحی اظهار کرد: امروز شاهد آن هستیم که کشوری مانند عربستان به یمن حمله کرده و از سوی دیگر شاهد حملات تروریست ها و مستکبران به کشورهای عراق، سوریه، افغانستان و ... بوده ایم که همگی آن ها نشان دهنده اهمیت منطقه خاورمیانه در دنیا است.

وی بیان کرد: در 101 سال گذشته طرح تشکیل حزب صهیونیسم مطرح شد و سپس آن بیانیه سرآغاز تلاش برای تاسیس اسرائیل بود و این نگاه برای تشکیل یک دولت یهود تبیین شد.

وی تصریح کرد: حدود 98 سال گذشته فقط 55 هزار یهودی در اراضی مقدس فلسطین زندگی می کردند اما بعد از آن به تعداد آن ها افزوده شد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: اسرائیل در سال 1948 تشکیل شد و حدود یک سال 900 هزار عرب از آن سرزمین اخراج شدند و 600 هزار یهودی به سرزمین اشغالی وارد کردند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) آخرین روز جمعه از ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نام گذاری کردند، اظهار کرد: این روز به عنوان روز همبستگی مسلمانان در حمایت از حقوق مردم فلسطین و یادمان حماسه ماندگار نامگذاری شد.

وی خاطرنشان کرد: راه پیشرفت مقاومت، راه ارتباط با خداست و تا زمان رسیدن به پیروزی دست از مبارزه با آن شجره خبیثه نخواهیم کشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: