• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

درگیری و ضرب و جرح مامور دامپزشکی پست قرنطینه دامی چمن بید پس از توقیف محموله تخم مرغ غیر مجاز

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان مانه و سملقان از توقیف2200 کیلوگرم تخم‌مرغ‌های فاقد مجوز حمل که با درگیری و ضرب و جرح مامور دامپزشکی پست قرنطینه دامی چمن بید همراه بود خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی، دکتر احمد برات پور گفت: این محموله تخم‌مرغ که بدون مجوز حمل بهداشتی‌– قرنطینه‌ای از مبدا شهرستان مشهد به مقصد شهرستان گرگان در حرکت بوده است توسط دامپزشکی در  پست قرنطینه دامی چمن بید شهرستان مانه و سملقان توقیف  شد و راننده  متخلف جهت سیر  مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد..

وی گفت: مامور پست قرنطینه  پس از ایست و بازرسی و کنترل مدارک توسط مامورین پلیس راه چمن بید درخواست ارائه مجوز بهداشتی و قرنطینه ای  محموله  توسط راننده را داشتند  که متاسفانه  راننده متخلف ضمن مقاومت ودرگیری با مامور دامپزشکی اقدام به ضرب و جرح ایشان در حین وظیفه نموده است .

طبق دستورالعمل های بهداشتی – قرنطینه ای سازمان دامپزشکی کشور نقل و انتقال هرگونه فرآورده‌های خام دامی بدون خودروی مناسب و فاقد مجوز دامپزشکی غیر قانونی است. مواد خام دامی در صورت عدم رعایت شرایط زنجیره سرد در مراحل حمل و توزیع از قابلیت فساد پذیری بالایی برخوردار است و الزامی است عوامل توزیع مواد خام دامی از دامپزشکی شهرستان مبدا گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای اخذ نموده و در شهرستان مبدا تحت نظارت دامپزشکی محموله در اماکن عرضه  مجاز تخلیه نمایند.

طبق ماده 609 هرگونه توهین، فحاشی و یا ضرب و جرح مامورین دولتی در حین ماموریت جرم محسوب شده و طبق قانون متخلفین جریمه خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: