• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4014-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

استقبال از جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای پلاستیکی در خراسان شمالی کم است

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری های خراسان شمالی گفت: جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای پلاستیکی در این استان از استقبال کمی برخوردار است.

عظیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه زمان بازیافت پلاستیک بسیار زیاد است و سالیان زیادی طول می کشد تا بازیافت شوند، افزود: یکی از روش های مهم به منظور کاهش تولید زباله های پلاستیکی استفاده از کیسه های پارچه ای است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو سازمان مردم نهاد در این استان اقدام به تولید  کیسه های پارچه ای می کنند اما تعداد کمی از مردم از آن ها استفاده می کنند.

عظیمی اظهار کرد: قیمت پایین پلاستیک نسبت به کسیه های پارچه ای، عدم فرهنگ سازی از علل بروز این مشکل است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد کیسه های کاغذی به جای کیسه های پلاستیکی نیز در برخی از فروشگاه های موجود در این استان هستیم، گفت: اما با توجه به اینکه هزینه تولید کیسه های کاغذی نیز زیاد است بهتر است که از کیسه های پارچه ای برای قرار دادن وسایل و حمل آن ها استفاده کرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بهتر است که شهروندان به هنگام خرید کالا و در صورت تمایل بر استفاده از کیسه های پلاستیکی، یک کیسه پلاستیکی را به همراه داشته باشند و از آن چندین مرتبه استفاده کنند تا میزان تولید زباله های پلاستیکی کاهش یابد.

به گفته وی 70 درصد از زباله های پلاستیکی تولید شده در خراسان شمالی در خارج استان و 30 درصد در داخل استان بازیافت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: