• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-4584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

پیمانکار پروژه ساخت محور بجنورد به جنگل گلستان 60 میلیارد تومان طلب دارد

استاندار خراسان شمالی گفت: پیمانکار پروژه ساخت محور بجنورد به جنگل گلستان 60 میلیارد تومان طلب دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در نشست شورای اداری استان با اشاره به اینکه پیگیری برای اتمام این پروژه یکی از اقداماتی است که باید معاون جدید عمرانی استانداری آن را انجام دهد، افزود: این پروژه 60 میلیارد تومان طلب دارد این درحالیست که میزان اعتباری که برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است 51 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: پیگیری برای راه اندازی فاز یک درمان بیماری های ناباروری که با همکاری جهاددانشگاهی استان برگزار می شود از دیگر اقداماتی است که باید توسط معاون عمرانی استاندار صورت گیرد.

صالحی پیگیری برای تقویت شوراهای محلی شهر و روستا، تسهیل و تقویت سازمان های مردم نهاد و شناسایی امور قابل واگذاری به این سازمان ها، توجه جدی به منابع اب، افزایش بهره وری آب، تعادل بخشی به سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از برداشت غیر مجاز آب و تقویت کشت های گلخانه ای از دیگر اقداماتی بیان کرد که باید توسط معاون عمرانی استاندار انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دو نوع اختلاس وجود دارد، اظهار کرد: یکی از انواع اختلاس ها اختلاس مالی است که به زودی شناسایی می شود.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: اختلاس زمان یکی دیگر از انواع اختلاس هاست که باید معاون جدید عمرانی استانداری به این موضوع توجه ویژه داشته باشد و باید از بام تا بام کار کند و زمان نشناسد و لحظه ای را با غفلت از دست ندهد که قابل جبران نیست.

محمد حسین علی نیا عمران عمرانی پیشین استانداری خراسان شمالی نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه به مدت چهار و نیم سال در این استان در این سمت فعالیت داشته ام، گفت: طی این مدت شش هزار و 300 پروژه با اعتبار 3100 میلیارد تومان یا به اتمام رسیده و یا در حال اجراست.

وی افزود: 60 کیلومتر از محور بجنورد به جنگل گلستان به بهره برداری رسیده است و 12 کیلومتر نیز آماده آسفالت است که با شروع فصل سفر به اتمام خواهد رسید.

علی نیا ادامه داد: پروژه های گازرسانی در حال اتمام است و پروژه برق رسانی به روستاهای بالای 20 خانوار به اتمام رسیده و در حال برق رسانی به روستاهای کمتر از 20 خانوار هستیم.

وی اظهار کرد: شاخص آبرسانی روستایی در خراسان شمالی از 71 درصد به 76 رسیده است بطوریکه در چهار سال گذشته تعداد روستاهایی که به صورت سیار آبرسانی می شد 150 روستا بود که در حال حاضر به 40 روستا رسیده است.

به گفته علی نیا 55 درصد از روستاهای خراسان شمالی با تسهیلات ارائه شده بازسازی و بهسازی شده است و 90 درصد از منازلی که بر اثر زلزله آسیب دیدند بازسازی شدند.

رضا رجب پور معاون جدید عمرانی استاندار خراسان شمالی همچنین در این جلسه گفت: امیدوار هستیم با همدلی و تعامل میان مسولان استانی و نمایندگان مجلس زمینه پیشرفت در استان را مهیا سازیم.

وی افزود: مباحث مالی را به عنوان آخرین مشکل در اجرای پروژه ها در شهر تهران آموختم که امیدواریم این مشکل نیز در سایه همدلی مرتفع شود.

گفتنی است در این جلسه از زحمات محمد حسین علی نیا تقدیر و رضا رجب پور به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی منصوب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: