• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4414-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رسیدن پساب تولیدی در تصفیه فاضلاب بیمارستان امام حسن (ع)به استانداردهای جهانی برای آبیاری فضای سبز

مدیر داخلی بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد گفت: پساب تولیدی در سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان امام حسن (ع) به استانداردهای جهانی برای آبیاری فضای سبز رسیده است .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، علیرضا ایزدفر اظهار کرد: به منظور حفظ محیط زیست و استفاده بهینه از منابع آب، بیمارستان امام حسن (ع) به عنوان اولین مرکز در استان اقدام به راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب کرده است .

وی افزود: به منظور تصفیه فاضلاب بیمارستان امام حسن (ع) از سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده که از اولین روش های پالایش زیستی مدرن می باشد، بهره گیری شده است که یک سیستم هوازی است .

وی تصریح کرد: مراحل تصفیه از ابتدا تا انتها شامل آشغالگیری، دانه گیری، چربی گیری، متعادل سازی، هوادهی، ته نشینی و کلرزنی است.

وی توضیح داد: در ابتدای راه اندازی به دلیل به استاندارد نرسیدن نتایج میکروبی و شیمیایی برای آبیاری، پساب نهایی به ناچار به چاه های جاذب انتقال داده می شد و سپس طی قرار دادی که با دانشکده بهداشت منعقد شد و با نظارت و انجام آزمایشات توسط اساتید دانشکده، نتایج به دست آمده از تصفیه خانه فاضلاب رو به بهبودی قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در اردیبهشت ماه سال جاری نتایج آزمایشات انجام از پساب تولیدی در سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان به استانداردهای جهانی برای آبیاری فضای سبز رسید و از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد: با این اقدام، فضای سبز بیمارستان و منطقه وسیعی از محوله نهال کاری شده اطراف از این آب تصفیه شده آبیاری می شود و دغدغه مسئولین بیمارستان در خصوص هدر رفت آب شرب و یا خشک شدن فضای سبز بیمارستان کاهش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: