• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3687-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

تحقق سبک زندگی اسلامی نیازمند ریشه‌یابی آسیب هاست

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با تأکید بر گره خوردن فضل علمی و فضیلت عملی برای رسیدن به نتیجه مطلوب گفت: برای تحقق سبک زندگی اسلامی ابتدا باید آسیب ها را ریشه یابی کرد و بعد به دنبال راهکار عملیاتی رفت.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که با دستور کار «بررسی طرح هم اندیشی استانی سبک زندگی» برگزار شد، گفت: دین ما دین فضل علمی و فضیلت عملی است و این دو باید با هم گره بخورد و در کنار هم اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر اینکه تئوری و پژوهش باید به جریان عملی تبدیل شود و اجرای هر کدام مانع از اجرای دیگری نمی شود، افزود: حتی مقام معظم رهبری هم در سخنان خود به تولید علم تأکید دارند نه مصرف علم، لذا تولید اندیشه و علم یک اصل است ولی نباید به آن بسنده کرد بلکه باید آن را عملی کرد.

حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه در بخش آسیب ها بیشتر اشکالات در حوزه عمل است، راهکار عملیاتی در ترویج سبک زندگی اسلامی را بهره مندی از قالب های هنری همچون تئاتر، فیلم و رسانه ذکر کرد.

امام جمعه بجنورد با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام که فرمودند «اگر دیدید اخلاق مردم خراب شده، بدانید ریشه آن قرار گرفتن آنان در تنگناهاست» اظهارداشت: فشارهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از هر نظر بر اخلاق جامعه تأثیر منفی می گذارد لذا در حل آسیب ها ابتدا باید مشکلات را ریشه یابی کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به عناوین مطرح شده در سخنان رهبری پیرامون سبک زندگی اسلامی که در این استان تبیین شد، افزود: برای انجام کار عملیاتی نیاز نیست به همه عناوین ورود کنیم بلکه بهترین کار، شناسایی و احصاء آسیب های مبتلابه و اولویت دار استان و ارایه راهکار مناسب برای حل آنهاست.

محمود ثمینی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی هم در این نشست بر مشترک بودن اصل محتوا تأکید کرد و گفت: اگر قرار است در حوزه های مختلف کارگاه های آموزشی برای نخبگان برگزار شود، بهتر است همه از یک موضوع و محتوای مشترک در خصوص سبک زندگی تبعیت کنند.

وی بر ضرورت اولویت بندی آسیب ها و مشکلات استان و ارائه راهکار برای آنها و به سرانجام رساندن یک یا دو موضوع و مشکل مهم و اولویت دار در طول سال تاکید کرد.

در این جلسه پس از ارائه نظرات و پیشنهادات حاضران مصوب شد دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، آسیب ها و مسائل اولویت دار مرتبط با سبک زندگی را شناسایی و احصاء و ارایه راهکار کند و پس از آن برنامه های اجرایی و عملیاتی به دستگاه ها واگذار و ابلاغ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: