• یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3887-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

معرفی هیئت داوران شعر کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی

دبیر اجرایی سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی با اشاره به اتمام مهلت ارسال آثار از معرفی داوران بخش شعر این جشنواره منطقه‌ای خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، سید باقر سیدی‌زاده، دبیر اجرایی کنگره ادبیات آئینی، اظهار کرد: فراخوان سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی در دو بخش شعر و داستان با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی و حوزه هنری گلستان ویژه استان‌های خراسان شمالی و گلستان در بهمن‌ماه سال گذشته منتشر و به دلیل استقبال مناسب هنرمندان تا سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه امسال تمدید شد.

وی افزود: در مهلت ارسال آثار درمجموع 400 اثر شعر و داستان در دبیرخانه سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی دریافت شد که از این تعداد 100 اثر داستانی و 300 اثر هم شعر هستند.

سیدی‌زاده با اشاره به اینکه پیش از این داوران بخش داستان این کنگره معرفی شده بودند، اضافه کرد: هیئت داوران بخش شعر سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی شامل زکریا اخلاقی، علی‌محمد مؤدب، و کمال شفیعی است.

وی گفت: در بخش شعر در رده سنی بزرگ‌سال 281 اثر، زیر 20 سال 9 اثر و در بخش ویژه 10 اثر به دبیرخانه سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی واصل شده که هیئت داوران در روزهای آتی ارزیابی این آثار را آغاز می‌کنند.

سیدی‌زاده با اشاره به شرکت شاعران و نویسندگان استان‌های خراسان شمالی و گلستان در این کنگره، گفت: از مجموع 400 اثر رسیده به دبیرخانه کنگره، 80 اثر در دو بخش شعر و داستان از سوی هنرمندان گلستانی به سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی ارسال شده است.

دبیر اجرایی سومین کنگره ادبیات آئینی افزود: پس از انتخاب برگزیدگان در دو بخش شعر و داستان، اختتامیه سومین کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی چهاردهم تیرماه در بجنورد برگزار می‌شود.

معرفی داوران بخش شعر کنگره ادبیات آئینی خراسان شمالی

زکریا اخلاقی:

زکریا اخلاقی متولد سال 1341 در روستای شهیدیه میبد یزد است. تحصیلات حوزوی خود را در محضر اساتید میبد، یزد و قم گذراند و در سال 1360 سرودن شعر را آغاز کرد.

وی در مدت اقامت در قم در جلسات شعر حوزه اندیشه و هنر اسلامی تهران شرکت داشت و عناوینی از قبیل شاعر برگزیده 20 سال دفاع مقدس (سال 79)، شاعر برتر حوزه در دهمین کنگره شعر و قصه طلاب، شاعر برگزیده جشنواره بین‌المللی فجر در جشنواره‌های اول تا سوم و ...را در کارنامه ادبی خود دارد.

 تاکنون یک کتاب از آثار وی با عنوان مجموعه غزلیات «تبسم‌های شرقی» به چاپ رسیده است.

علی‌محمد مؤدب:

علی‌محمد مؤدب زاده سال ۱۳۵۵ تربت‌جام، شاعر و نویسنده معاصر ایرانی است. وی کارشناسی ارشد پیوسته خود را در رشته الهیات از دانشگاه امام صادق اخذ کرده است. عنوان پایان‌نامه کارشناسی ارشد او یاد مرگ در قرآن و بیان امیرالمؤمنین (ع) و پی‌جویی آن در ادب فارسی (بررسی موردی سعدی بوده است. او به مدت دو سال ( ۱۳۸۴-۱۳۸۶) مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان تهران بوده است.

 عاشقانه‌های پسر نوح و مرده‌های حرفه‌ای ازجمله مجموعه‌های شعری اوست. آثار مؤدب غالباً در حوزه شعر سپید، نیمایی و کلاسیک دسته‌بندی می‌شوند. او برنده یا نامزد جوایز مختلف ادبی ازجمله کتاب سال جمهوری اسلامی بوده است.

کمال شفیعی:

کمال شفیعی در هفتم مهرماه 1347 در اسدآباد متولد شد. شفیعی کارشناسی ارشد روان‌شناسی بالینی دارد، او چندین مجموعه شعر دارد و تاکنون بیش از 15 کتاب از او، منتشر شده است.

«ابرها مسافرند»، «مورچه‌های پاپتی» ، «گربه یک مهندس است» و «هر گلابی یک چراغ» ازجمله آثار این هنرمند است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: