• یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1790-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

محکومیت عامل شکار کل و بز وحشی و سلاح غیرمجاز در خراسان شمالی به 5 سال حبس

عامل شکار کل   و بز وحشی و سلاح غیرمجاز در خراسان شمالی به پنج سال حبس محکوم شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، روح الله لایق، رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت:مهرماه سال ۱۳۹۶ مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سالوک(دره توت) دو نفر شکارچی متخلف را به همراه لاشه یک کل وحشی و یک راس بز وحشی دستگیر کردند .

وی افزود: متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شد و در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری اسفراین، دادگاه با استناد به گزارش نیروهای محیط زیست، دفاعیات بلاوجه متخلف و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست .

وی ادامه داد: بنابراین دادگاه متهم را از بابت جرم نگهداری سلاح غیرمجاز به تحمل پنج سال حبس تعزیری و بابت شکار غیرمجاز جانوران وحشی متهم به سه سال حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی در حکم و ضبط سلاح مکشوفه به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محکوم کرد.

لایق گفت: با قطعی شدن رای، پرونده به واجد اجرای احکام ارجاع و متهم جهت گذراندن دوران محکومین خود (پنج سال حبس) روانه زندان خواهد شد .

وی افزود: همچنین بر اساس   آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست ، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کل وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم باید مبلغ دویست میلیون ریال را به حساب دولت واریز کند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: