• یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-2485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بر حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: حمایت از کالای ایرانی از مصادیق تعصب دینی است.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان، اظهار کرد: با توجه به روایات متعدد، دو نوع تعصب وجود دارد که عبارتند از: تعصب منفی و تعصب مثبت که تعصب منفی آن است که انسان بی دلیل از کسی حمایت کند و یا به خاطر اینکه طرف مقابل با او نسبت دارد از او حمایت کند و تعصب مثبت آن است که انسان غیرت دینی داشته باشد.
امام‌جمعه بجنورد در ادامه بابیان اینکه باید تعصب ما تعصبات خداپسندانه باشد، افزود: اقامه حدود الهی، امربه‌معروف و نهی از منکر و رعایت حقوق مردم و وفای به عهد از مصادیق تعصب دینی هستند.
وی خاطرنشان داد: در جامعه دینی باید تعصب نسبت به امربه‌معروف و نهی از منکر ایجاد شود و باید همه آحاد مردم بدانند که در جامعه اسلامی باید در چهارچوب قانون اسلام حرکت کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی، افزود: وقتی مردم به جمهوری اسلامی رأی آری دادند، نباید هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام دهند و باید بر اساس موازین شرع عمل کنند.
وی تصریح کرد: اسلام با آزادی مخالف نیست ولی آزادی به آن معنا است که انسان در چهارچوبی که در آن زندگی می‌کند می‌تواند آزاد باشد؛ نه و درملأعام که به حقوق دیگران لطمه می‌زند.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: امام علی (ع) در خطبه 192 می‌فرماید: «ان کان لابد من العصبیه فلیکن تعصبکم لمکارم الخصال» یعنی اگر می‌خواهید تعصبی نشان بدهید؛ در خصوص مکارم اخلاقی و فضیلت‌های انسانی تعصب داشته باشید.
وی در ادامه با اشاره به شعار امسال مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» افزود: مقام معظم رهبری فرمودند ایرانیان در خریدن کالای ایرانی تعصب داشته باشند؛ یعنی کالای ایرانی یک معروف است و خریدن آن کاری معروف و خریدن کالای خارجی منکر است.
امام‌جمعه بجنورد تأکید کرد: وقتی رهبر و ولی‌فقیه می‌فرماید خریدن کالای خارجی حرام است  حجت بر ما تمام است و باید مردم و مسئولان کالاهای ایرانی بخرند و باید با تعصب از آن حمایت کنند.
وی از مردم و مسئولان خواست: غیرت اقتصادی داشته باشند و از کالاهای ایرانی و کارگران ایرانی حمایت کنند تا هجمه دشمنان برای فشارهای اقتصادی کاهش یابد.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: خودروهای شخصی جزو اماکن عمومی محسوب می‌شوند و رعایت عفت و حجاب در آن‌ها الزامی است و لازم است مسئولان در این زمینه پی‌جویی و سخت‌گیری‌های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: