• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-1990-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

اسفراین نیازمند استقرار پایگاه انتقال خون

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه این شهرستان نیازمند استقرار پایگاه خون است، گفت: به دنبال استقرار پایگاه انتقال خون در اسفراین هستیم.

اسحاق ایلدرآبادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه اکنون برای تامین خون از پایگاه استانی استفاده می کنیم، اظهار کرد: راه اندازی بلوک زایمانی حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که تقریبا یک بیمارستان تخصصی زنان است که شامل هفت اتاق زایمان خصوصی‌( LDR )، بخش زنان و NICU است.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا در اسفراین پردیس دانشکده را افتتاح کنیم و برای این منظور برای یکی از اعضای هیئت علمی ابلاغ زده ایم که هر دو هفته گزارشی از روند کار ارائه می دهد.

اسحاق ایلدرآبادی در حوزه دانشجویی و فرهنگی بیان کرد: ساختمانی در سه طبقه و مساحت ۹۰۰ متر مربع که شامل نمازخانه، سلف سرویس، سالن همایش و اتاق آزمون مجازی است در طول تابستان و برای سال تحصیلی آینده افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در مورد رشته های این دانشکده خاطرنشان کرد: در حال حاضر رشته های کارشناسی پرستاری، بهداشت حرفه ای، بهداشت عمومی، کاردانی سلامت دهان و فوریت های پزشکی در دانشکده موجود است و به دنبال راه اندازی کارشناسی ناپیوسته مامایی و بهداشت عمومی و کارشناسی بهداشت و محیط و فناوری اطلاعات سلامت هستیم و در حال حاضر در دانشکده ۲۷۲ دانشجو در حال تحصیل هستند و ۱۶ نفر اعضای هیئت علمی را تشکیل می دهند‌.

وی در مورد بهداشت در روستاهای اسفراین، بیان کرد: سه مرکز جامع سلامت روستایی در فرتان، ایرج و توی در حال احداث هستند که حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند و در سال جاری افتتاح خواهند شد.

ایلدر آبادی در مورد وضعیت بیمارستان شهرستان، اظهار کرد: اعتبار بخشی آموزشی انجام شده است و به مدت  شش ماه و با امضا وزیر بهداشت  به بیمارستان آموزشی تبدیل شده است که و تیمی از وزارت بهداشت برای بازدید خواهند آمد و در صورت داشتن معیار های لازم به طور کامل به بیمارستان آموزشی تبدیل می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: