• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی:

دانشگاه های خراسان شمالی فقط 4 درصد پژوهش محور هستند

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: دانشگاه های خراسان شمالی 96 درصد آموزشی و فقط چهار درصد پژوهش محورند که این انفعال به نوعی آسیب است.

دکتر علی اصغر پیله ور در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: یکی از چالش ها در این استان این است که دانشگاه ها به حوزه کارآفرینی وارد نمی شوند و خراسان شمالی برنامه راهبردی در حوزه آموزش عالی ندارد.

وی با بیان اینکه علم دانش بنیان در خراسان شمالی بسیار جوان و نوپا است، تصریح کرد: متاسفانه علیرغم تولیدات خوبی که در این حوزه شاهدیم، هنوز مردم به محصولات دانش بنیان اعتماد کافی ندارند.

دکتر پیله ور ارتباط هدفمند صنعت و دانشگاه ها را عامل شکوفایی حوزه کارآفرینی و حل معضل بیکاری دانست و یادآور شد: هنوز مجتمع های تولیدی و کارخانجات بزرگ این استان به محصولات تولید شده توسط پژوهشگران بنیاد نخبگان استان اعتماد ندارند.

وی اضافه کرد: برای نمونه جوان محصول تولید شده خود را به پتروشیمی می برد و با وجود هزینه های کمتر کالای اختراع شده توسط نخبه، اعتمادی نکرده و محصول دانش بنیان را نمی خرند.

وی خواستار تهیه سند برنامه آمایش علم و فناوری شد و افزود: استانداری باید به نهادهای ذیربط تکلیف کد که سند نظام نوآوری تدوین شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: