• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1784-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

واردات جنس با دلار 4200 تومانی و فروش آن به قیمت دلار 8 هزار تومانی خیانت است

استاندار خراسان شمالی گفت: واردات جنس با دلار 4200 تومانی و فروش آن به قیمت دلار 8 هزار تومانی خیانت به مردم و کشور است.

محمدرضا صالحی در حاشیه نشست مجمع مشورتی جوانان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در کل کشور  در بخش واردات، حتی یک مورد نداریم که کسی ثبت سفارش جنس کرده و آن را با دلار 4200 تومانی وارد نکرده باشد و حتی  برخی از اجناس با قیمت دلار 750 تومان وارد می شود یعنی دولت 350 تومان هم یارانه گذاشته است.

وی ادامه داد: اما چه شده که بعضی با دلار هفت هزار تومانی و هشت هزار تومانی کار می کنند، چه در سطح استان و چه در سطح ملی، رانت به‌خصوصی برای خودشان تعریف کرده اند که لازم است قوه قضائیه وارد عمل شود و با گران‌فروشان برخورد کند.

استاندار خراسان شمالی گفت: از منظر ما گرانی وجود دارد اما گرانی بی پایه‌ای است، اگر جنس، قاچاق است که با دلارهای ارزان‌تر باید آورده شود، و اگر جنسی است که از مبادی خروجی و گمرک آمده یک مورد نیست که کسی بگوید ثبت سفارش دادم و با دلار هشت هزار تومانی جنس آورده ام.

وی ادامه داد: ثبت سفارش قانونی اجناس برای واردات، امسال 20 درصد بیش از بهار پارسال بوده است.

استاندار خراسان شمالی گفت: ترامپ می خواهد جنگ اقتصادی راه بیندازد و فشار اقتصادی، فشار روانی و فشارهای مختلفی وارد کند و ما انتظار داریم مردم  و اصناف مثل همیشه با حمایت از ارکان نظام همکاری کنند و هر جا بگویند پایه خرید ما این قیمت بوده و سود منطقی بر روی کالا کشیده شده است، دستشان را هم می بوسیم اما اینکه دلار در بازار قاچاق قیمت خاص داشته باشد و کسی با دلار 4200 تومانی جنس وارد کند و با قیمت دلار 8 هزار تومانی به فروش برساند قطعا خیانت است که انشاالله قوه قضاییه برخورد می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: