• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-285-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی:

سن مدیریتی استان 10 سال جوان شد

استاندار خراسان شمالی گفت: سن مدیریتی استان را ۱۰ سال جوان کردیم و به جوانان اعتقاد داریم و از آنها حمایت می کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست مجمع مشورتی جوانان استان اظهار کرد: با مدیریت جوان و حضور فعال بانوان در عرصه های مختلف به شدت موافق هستم و از زمان ورودم به استان به این موضوعات تاکید کرده ام و امروز سن مدیریتی استان ۱۰ سال جوان و تعداد مدیران بانو هم به مراتب افزایش یافته است .
وی در ادامه با تاکید بر این که کار سیاسی با سیاسی کاری و بازی سیاسی متفاوت است، پرهیز جوانان از سیاسی کاری را خواستار شد و افزود: اگر فردی نامه ای به من ارسال کند اما پیش از رسیدن نامه به من در فضای مجازی پخش شود، کار سیاسی نیست .
صالحی افزود:  هنگامی که موضوع تشکیل مجمع مشورتی جوانان نیز مطرح شد، شاهد برخی انتقادات و مخالفت ها بودیم اما اعلام می کنم نگران نیستیم چون این امر در نهایت باعث تحرک، پویایی، انسجام و وحدت بیشتر می شود .

وی افزود: مخالفت ها همیشه باعث پویایی و انسجام بیشتر در کشور می شود، جامعه بدون مخالف مانند دریای بدون کوسه برای ماهیان است.

استاندار خراسان شمالی در رابطه با جوانانی که در جلسه از آنها دعوت به عمل آمد، گفت: جوانان خارج از هر بحث و حاشیه ای دعوت شدند و از اکثر دستگاه های اجرایی استان مشورت گرفته شد و خاصیت این مجمع دور بودن از سخت گیری و پذیرش با رویی گشاده است.

صالحی در خصوص ماهیت مجمع مشورتی جوانان خاطرنشان کرد: با حضور جوانان کمیسیون هایی تشکیل می‌شود و جوانان با استانداری و معاونین  همراه خواهند بود تا در تصمیم سازی ها و ایده ها از آنها استفاده شود.

صالحی با بیان این که مخالفت ها و نقدها باعث رشد می شود، گفت: شعار زنده باد مخالف من، از زمان پیامبر اکرم(ص) مطرح است که در دولت اصلاحات هم بر آن تاکید شد و بنده بارها تاکید کرده ام ما همان گونه که در جمهوری اسلامی آزادی بیان را نهادینه کردیم اکنون باید به دنبال نهادینه کردن آزادی پس از بیان باشیم و در این راستا تلاش داریم نقدها و مخالفت ها را با عملکرد درست پاسخ دهیم .

استاندار خراسان شمالی در ادامه اشاره کرد: بحث های برجام موجب از پا درآوردن مسئولین و مردم نمی شود بلکه این بحث ها و اختلاف نظرها باعث ایجاد انسجام هرچه بیشتر بین مردم و مسئولین می شود.

صالحی در ادامه در پاسخ به درخواست های مطرح شده در نشست از سوی جوانان، مطرح کرد: در بخش اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار وجود دارد و از شما جوانان می خواهم برای جذب این تسهیلات ارزان و بهبود فضای کسب و کار کمک حال باشید .
وی اظهار کرد: برای ایجاد خانه جوان در سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده و زمین مورد نیاز نیز تهیه شده است .
صالحی همچنین بر حمایت از سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی هم تاکید داشت و افزود: در آخرین نشست آسیب های اجتماعی استان تاکید کردم در جلسه آینده سازمان های مردم نهاد باید ارائه گزارش داشته باشند چرا که تاکید دارم یکی از وظایف دستگاه های اجرایی واگذاری امور به سمن ها و حمایت بیشتر از آنان است .

وی همچنین از ارائه پیشنهاد هدف گذاری برای خراسان شمالی به عنوان استان عاری از مواد مخدر در سفر اخیر وزیر کشور به استان خبر داد.
برخی مشکلات حوزه راه نیز در این نشست مطرح شد که صالحی در این خصوص خاطرنشان کرد: برای اتصال راه شهرستان راز و جرگلان به استان گلستان و مراوه تپه اعتبار گذاشته ایم و همچنین برای اتصال راه شیروان به باجگیران نیز با اعلام رضایت استان خراسان رضوی تاکید دارم چرا که راه های مشترک بین دو استان باید با رضایت و تلاش هر دو طرف باشد .
بهره مندی از جوانان در تدوین سند توسعه استان، تشکیل بانک ایده و آموزش و هدایت افراد دارای ایده در مسیر درست، چابک سازی ادارات، برندسازی جاذبه ها و تولیدات استان، بهره مندی بیشتر از نیروهای بومی در ادارات و دستگاه های اجرایی، ایجاد خانه های جوانان، حمایت بیشتر از سازمان های مردم نهاد و توجه به تشکل های دانشجویی از جمله نکات مدنظر و درخواست های جوانان حاضر در این نشست بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: